fbpx

Polícia varuje: Seniori sú opäť terčom podvodníkov

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: FACEBOOK/Polícia Slovenskej republiky

Polícia eviduje za štvrtok (4. 7.) a piatok až šesť podvodných volaní, ktorých príjemcovia boli práve seniori. Piati seniori sa v tomto prípade nestali obeťami podvodu. V jednom prípade prišla seniorka podvodným konaním neznámeho páchateľa o finančnú hotovosť 15.700 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Silvia Šimková.

„Vo všetkých prípadoch išlo o dobre známu legendu o policajtovi a páchateľoch trestnej činnosti, ktorí si vyhliadli práve seniora, aby ho upozornili na hrozbu okradnutia. Zvedavé otázky falošných policajtov na finančné prostriedky seniorov, ktoré majú ihneď k dispozícii, či cennosti sú v telefonátoch témou číslo jeden,“ uviedla Šimková.

Spresnila, že piati seniori, ktorí sa nestali obeťou podvodu, telefonát zmysluplne ukončili a celú udalosť nahlásili polícii osobne alebo telefonicky.

Polícia opätovne vyzýva ľudí, ktorí majú vo svojej blízkosti seniorov žijúcich samostatne, prípadne ak majú v seniorskom veku rodinných príslušníkov, aby ich informovali o podvodných praktikách a dali im rady, ako sa nestať obeťou podvodu.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie