fbpx

V prípade tragickej nehody štátneho tajomníka Veliča naďalej prebieha trestné stíhanie

Reklama
Na snímke štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Dušan Velič počas tlačovej konferencie na tému "Na Slovensku sa začína doba kvantová" v Národnom centre pre kvantové technológie QUTE.sk 31. januára 2023 v Bratislave. Zdroj: FOTO TASR/Pavol Zachar

V prípade minuloročnej tragickej nehody bývalého štátneho tajomníka ministerstva investícii Dušana Veliča naďalej prebieha trestné stíhanie. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Jana Šimunková.

„Doposiaľ nebolo vznesené obvinenie konkrétnej osobe, nakoľko vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I čaká na výsledky znaleckého skúmania,“ potvrdila hovorkyňa.

Velič zahynul minulý rok pri dopravnej nehode v Bratislave pri zrážke jeho motocykla s autom. Polícia vedie v tejto veci trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Osudná jazda

Tragická nehoda, pri ktorej došlo k zrážke osobného auta s motorkárom, sa odohrala na Búdkovej ceste neďaleko Horského parku. „Podľa doposiaľ zistených informácií k zrážke motorového vozidla s motocyklistom malo dôjsť pri vychádzaní motorového vozidla zn. Volvo z parkoviska na hlavnú cestu. Vodič motocykla v dôsledku zrážky utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, ktorým na mieste podľahol. Dychová skúška u 42-ročného vodiča vozidla zn. Volvo bola s negatívnym výsledkom. Okolnosti a presné príčiny dopravnej nehody sú v štádiu objasňovania,“ uviedla polícia.

Štátnym tajomníkom v rezorte investícií bol počas ministrovania Veroniky Remišovej. V predchádzajúcich voľbách kandidoval za stranu Za ľudí, v septembrových predčasných voľbách figuroval na kandidátnej listine OĽANO.

Na smutnú správu o úmrtí svojho kolegu zareagovali viacerí politici na sociálnej sieti srdcervúcimi odkazmi. „Dušanko, budeš nám veľmi chýbať… Skvelý človek, vedec, výborný parťák, večný optimista a vášnivý motorkár. Ďakujem ti za všetko, nikdy nezabudneme, vždy budeš v našich srdciach! Sme v modlitbe s jeho drahou rodinou,“ uviedla bývalá vicepremiérka a líderka Za ľudí Veronika Remišová.

„Dnes nás zastihla veľmi smutná správa. Duško Velič mal smrteľnú nehodu na motorke. Je to vždy tak, že ten hore si berie tých najlepších ako prvých. Musím povedať, že som v živote stretol veľa ľudí, pováh, charakterov či ľudí bez hodnôt, ale Dušan Velič bol jeden z mála politikov, ktorého sme si všetci vážili,“ napísal ešte vtedajší predseda Národnej rady SR, Boris Kollár. „Bol to vzdelaný muž, ktorý nikdy nepodľahol emóciám, vždy konal rozvážne a vedel upokojiť aj veľmi výbušnú atmosféru na koaličných rokovaniach. Odpočívaj v pokoji,“ dodal Kollár.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie