fbpx

V Turecku zomrela česká speváčka Victoria. Zavraždil ju jej vlastný manžel

Reklama
Zosnulá speváčka so svojim manželom (Zdroj: idnes.cz/Profimedia)

Česká speváčka Victoria bola zavraždená v Ankare. Podľa tureckého portálu Hürriyet ju zabil jej manžel Thomas Blyth, ktorý následne spáchal samovraždu.

Speváčku, ktorá naposledy vystupovala pod menom Victoria Vera Blyth, jej muž zavraždil v ich vile v Ankare. Potom sa zastrelil, píše turecký portál Hürriyet s tým, že sa manželia predtým pohádali, údajne kvôli jej textovým správam. Podnikateľ škótskeho pôvodu Thomas Blyth sa živil ako inžinier na ropných plošinách, okrem Turecka aj na severe Brazílie, a cestoval po celom svete. Kvôli tomu rodina žila často oddelene.

„V januári sa budeme s deťmi sťahovať do Turecka. Manžel tam rozbieha firmu a ja mu s tým budem pomáhať. Mrzí ma, že opúšťam Česko, mám to tu rada. Ale zároveň sa strašne teším, že čoskoro budeme všetci pohromade,“ povedala Victoria na konci roka 2019. Všetky tri deti boli podľa tureckého portálu v dome, keď sa tragédia stala, a jedno z nich potom hovorilo o hádke rodičov.

Telá oboch zosnulých sú stále v tureckej metropole, kde prebehne pitva. Deti si údajne prevzali príbuzní z Česka. Vyšetrovanie pokračuje, dodáva portál idnes.cz.

R’n’b speváčka pochádzala z Juhoafrickej republiky. Jej otec bol Čech, mama pochádza z Namíbie. Sama Victoria s prestávkami žila od roku 1998 v Prahe. Začínala v pražských kluboch a po boku Dary Rolins. V roku 2005 vydala svoj debutový album This Is Me!. Neskôr natočila ešte tri albumy.

Preslávila sa najmä cover hitom Hotel California. Niekoľkokrát vystupovala ako tanečnica na svetoznámom karnevale v Rio de Janeiro. Spoločne s Leošom Marešom a Patrikom Hezuckým v minulosti moderovala Rannú show na Európe 2. Venovala sa charitatívnej činnosti, pravidelne organizovala aj dobročinný vianočný bazár. V Turecku založila organizáciu Runkara, ktorá organizovala športové podujatia.

Vlani sa vďaka nej v Ankare uskutočnil polmaratón, na ktorý sa podľa portálu Dazspor prihlásili zhruba štyri tisíc ľudí vrátane bežcov z Česka a ďalších krajín. „Boli to dva roky práce a šlo by to len ťažko zorganizovať bez pomoci tureckej vlády. Nebola to ľahká cesta. Je to o to viac vzrušujúce, že tieto preteky môžeme usporiadať v čase stého výročia vzniku Tureckej republiky v Ankare, v samom srdci krajiny,“ podotkla vtedy Victoria s tým, že preteky začnú z nanajvýš symbolického miesta – Atatürkovho pamätníka Anıtkabir.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie