fbpx

Od štátu môžeš získať príspevok až 1 500 eur. V akých prípadoch a kedy?

Reklama
Ilustračná fotografia (Zdroj: FREEPIK)

Do platnosti vstúpila novela zákona o dotáciách, ktorá takmer zdvojnásobila dotáciu na podporu humanitárnej pomoci. Z pôvodných 800 eur sa zvýšila na 1500 eur.

Voda, vietor, padajúci ľadovec, alebo dokonca katastrofa, havária či teroristický útok. Keď pri týchto nepredvídateľných situáciách dôjde k poškodeniu alebo zničeniu majetku, môžeš Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny požiadať o dotáciu, informuje portál Pravda.

Štát žiadateľovi môže poskytnúť v prípade krízovej životnej situácie alebo mimoriadnej nepriaznivej situácie v jednom rozpočtovom roku pomoc v podobe dotácie vo výške maximálne 1500 eur. Ak by ale bol vyhlásený núdzový stav, či mimoriadna situácia a váš majetok utrpel značné škody, dotáciu môže štát navýšiť až do výšky 3000 eur.

Žiadosť o dotáciu v prípade živelnej pohromy, katastrofy, havárie, teroristického útoku je potrebné predložiť do troch mesiacov odo dňa vyhlásenia núdzového stavu alebo mimoriadnej situácie.

Žiadateľom o dotáciu na podporu humanitárnej pomoci môže byť ktorákoľvek plnoletá fyzická osoba žijúca v domácnosti. Za jednu domácnosť môže žiadať o dotáciu iba jedna plnoletá fyzická osoba, s ktorou sa následne posudzujú všetky fyzické osoby žijúce s ňou domácnosti.

Prioritné krízové životné situácie a mimoriadne nepriaznivé sociálne situácie bude zverejňovať ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny na svojom webe.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie