fbpx

VIDEO: DRÁMA na plážach, žraloky zaútočili na kúpajúcich sa. Zranených previezli do nemocníc

Reklama
Žralok útočil na Floride a v Texase. Foto: pixabay, reprofoto-X/@Star_Shine2024

Oslavy Dňa nezávislosti v USA poznačili útoky žralokov. Na plážach v Texase a na Floride došlo k zraneniu štyroch osôb, ktoré sa šli osviežiť do vody.

26-ročného muža v piatok pohrýzol žralok pri pláži New Smyrna na Floride, druhé uhryznutie žralokom bolo nahlásené na pláži na Floride počas prázdninového týždňa v rámci Dňa nezávislosti.

Muža pohrýzol žralok v popoludňajších hodinách na ľavej nohe. Bol prevezený do nemocnice na ďalšie ošetrenie, informuje CNN.

Toto uhryznutie prišlo takmer 24 hodín po tom, čo 21-ročného mladíka z Ohia pohrýzol žralok na pláži New Smyrna, keď s kamarátmi hral futbal vo vode po kolená. Zranenia oboch mužov nie sú život ohrozujúce, povedala dočasná riaditeľka pobrežnej stráže okresu Volusia Tamra Malphursová. Na ďalšie ošetrenie muža previezli do nemocnice.

Aj v Texase zahliadli žraloka. Štyria ľudia naň narazili, keď sa počas sviatku Dňa nezávislosti vybrali do vôd pri ostrove South Padre.

„Podrobnosti v tejto chvíli naznačujú, že dvaja ľudia boli pohryznutí a dvaja ľudia sa stretli so žralokom, ale neboli vážne zranení,“ uviedlo vo vyhlásení texaské oddelenie pre parky a divokú zver.

Oboch zranených previezli do zdravotníckeho zariadenia v Brownsvill, z toho jedného zraneného letecky transportovali na ďalšie ošetrenie.

Tretia osoba bola zranená, našťastie nie vážne, keď sa pokúšala pomôcť jednému zranenému po uhryznutí, uvádza CNN. Nie je jasné, k akým zraneniam došlo.

Nereyda Bazalduaová pre CNN povedala, že jej dcéra bola jednou z pohryznutých počas štvrtka. Bazalduaová povedala, že jej dve dospievajúce dcéry boli v plytkej vode hlbokej po kolená pri brehu a hrali sa na boogie boardoch, keď začali kričať: „Žralok!“

Keď jej 18-ročná dcéra Victoria vyšla z vody, Bazalduaová povedala, že „videla, ako jej po nohe steká trocha krvi.“ Našťastie, Victoriine zranenia boli ľahké.

„Žralok do nej strčil, päť až šesť zubov jej poškrabalo nohu,“ povedala mama zranenej. „Rany nie sú hlboké.“ Povedala, že žralok zotrval vo vode 20 až 30 minút, kým sa pohol ďalej od pláže.

Ministerstvo tvrdí, že „stretnutia so žralokmi tohto druhu nie sú v Texase bežným javom.“ Vo vyhlásení ďalej pokračujú, že „keď dôjde k uhryznutiu žralokmi, zvyčajne ide o prípad chybnej identifikácie žralokmi, ktorí hľadajú potravu.“

Na videu zo sociálnej siete X vidieť, že žraloka sledovali pri ostrove South Padre aj z vrtuľníka.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie