fbpx

VIDEO: Musk sa priznal k užívaniu ketamínu. Je v záujme investorov, aby som pokračoval, hovorí

Reklama
Na snímke moderátor Don Lemon a Elon Musk počas rozhovoru. Zdroj: X/Don Lemon

Miliardár Elon Musk sa v rozhovore s bývalým moderátorom CNN Donom Lemonom priznal k užívaniu ketamínu. Táto droga mi pomáha zvládať „negatívny chemický stav“ podobný depresii, povedal šéf spoločnosti Tesla a dodal, že je prospešná pre investorov. V rozhovore ďalej hovoril okrem iného o prezidentských voľbách v USA, automobilke Tesla a moderovaní obsahu na sociálnej sieti.

„Z pohľadu Wall Street je dôležitý výkon,“ povedal Musk, ktorý vedie automobilovú spoločnosť, SpaceX a Platformu X. Tvrdil, že Tesla má rovnakú hodnotu ako zvyšok automobilového priemyslu dohromady. „Z pohľadu investora to znamená, že ak niečo beriem, mal by som v tom pokračovať,“ dodal.

Vyšetrovanie denníka The Wall Street Journal (WSJ) v januári prišlo s tvrdeniami, že Musk užíval drogy vrátane LSD, kokaínu, extázy a psychedelických húb. Tieto správy znepokojili vedúcich pracovníkov a členov správnych rád jeho spoločností. Správa tiež vyvolala obavy, že Musk užívaním nelegálnych drog mohol porušiť zákony, čím ohrozil vládne zákazky spoločnosti SpaceX.

Musk v reakcii na vyšetrovanie na sieti X uviedol, že súhlasil s trojročným náhodným testovaním na drogy na žiadosť amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA), ktorý je partnerom spoločnosti SpaceX. „Nenašli sa ani stopové množstvá žiadnej drogy alebo alkoholu,“ napísal.

Miliardár ďalej Lemonovi povedal, že má predpis na ketamín. Odhadol, že ho užíva „v malých množstvách na týždennej báze“. Reagoval tak na Lemonovu otázku, na čo je Muskovi predpis na ketamín a či sa niekedy obával, „že by mu to mohlo prekážať pri vládnych zákazkách, previerkach a tiež na Wall Street“.

Na čo slúži ketamín

Bežne sa táto látka používa ako anestetikum, napríklad v detskej chirurgii, zubnom lekárstve alebo na zmiernenie bolesti. Povolené je aj jeho použitie pri liečbe ľudí s depresiou.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie