fbpx

VIDEO: Muž pobodal okoloidúcich mečom. Polícia ho okamžite zatkla

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Torch Stone global, Pexels.

V Londýne útočil muž s mečom, napadol okoloidúcich a policajtov. Tridsaťšesťročného muža polícia okamžite zatkla, informuje Idnes.cz.

Britská polícia zadržala muža s mečom po tom, čo dostala správy o niekoľkých pobodaných v severovýchodnom Londýne. Zo začiatku mali pochybnosti spojené s terorizmom, tie však neskôr vylúčili.

„Nedomnievame sa, že by širšiemu okoliu hrozilo naďalej nebezpečenstvo,“ uviedol Ade Adelekan z metropolitnej polície. Taktiež uviedla, že  nepátra po ďalších podozrivých. Podľa stanice BBC polícia čaká na informácie o zdravotnom stave zranených.

Podľa svedka policajti vošli do uličky, po tom ako počuli kričať ženu. Ďalší svedok, ktorý bol dnes ráno v Hainaulte, hovoril, že počul desivé slová.

,,Počul som : má obrovský nôž alebo „má obrovský meč“. Potom zrazu útočník zmizol z tejto uličky a stratil sa z dohľadu. Bol tam obrovský rozruch a krik.“

K incidentu sa vyjadril aj britský minister vnútra. „O incidente na stanici Hainault z dnešného rána som informovaný,“ uviedol James Cleverly na sociálnej sieti. „V myšlienkach som s tými, ktoré zasiahol,“ dodal.

 Minister vnútra taktiež poďakoval záchranárom, zo situácie je znepokojený.

,,Chcel by som poďakovať záchranným zložkám za ich urýchlenú reakciu a vzdať hold mimoriadnej statočnosti, ktorú policajti na mieste preukázali. Takéto násilie nemá v našich uliciach miesto.“

Doprava v Londýne bola kvôli komplikáciam značne obmedzená. Stanica metra Hainault bola zatvorená, niektoré cesty boli zablokované a autobusy boli odklonené.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie