fbpx

VIDEO: Nezvyčajná závislosť. Indovia sa na večierkoch radi zdrogujú hadím jedom

Reklama
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/AP

Indickí milovníci tanečných večierkov si našli novú drogu. Je ňou hadí jed. Na jeho získanie donútia hada svoju nebezpečnú zbraň vypľuť. Nejedovatými hadmi sa zase nechávajú aspoň uhryznúť, napríklad do jazyka alebo chodidla. Ústrednou postavou príbehu z indických večierkov sa stal youtuber známy z ekvivalentu televízneho programu Big Brother.

26-ročný youtuber Elvish Yadav sa v Indii preslávil vďaka reality show Bigg Boss. Minulý rok ho polícia zadržala priamo na večierku v meste Noida na predmestí Nového Dillí spolu s ďalšími piatimi mužmi. Tí policajtom povedali, že dodávali hadí jed na večierky, ktoré organizoval práve Yadav.

Influencera zatkli

Počas razie muži zákona zabavili deväť hadov vrátane piatich kobier a plastovú fľašu s 20 mililitrami hadieho jedu. Tento týždeň mladého influencera zatkli za predaj jedovatej látky.

„Všetky tieto správy a všetky obvinenia proti mne sú falošné. Nie je v tom ani percento pravdy. Som plne pripravený spolupracovať s políciou,“ bráni sa však indická celebrita. Polícia však hovorí, že na fenomén „hadích drog“ naráža čoraz častejšie.

Jed spôsobuje pocit eufórie

Hadom sa podľa britského vpraví chemická látka, ktorá povzbudí produkciu jedu. Človek potom hada údajne donúti jed vypľuť, aby ho následne zriedil inými látkami. V prípade nejedovatých hadov sa vraj Indovia nechávajú aspoň uhryznúť.

Denník The Indian Express píše, že často sa takto používajú najmä indické kobry alebo pytóny. „Hady sú často vyhladované. Vytrhávajú im zuby, aby s nimi mohli bezpečnejšie zaobchádzať. Pokiaľ polícia našla 20 mililitrov jedu, je to obrovské množstvo a znamená to, že bolo mnoho hadov mučených alebo dokonca zomrelo,“ upozorňuje právny poradca indickej pobočky medzinárodnej organizácie PETA Meet Ashar.

Akonáhle sa jed dostane do krvného obehu človeka, vyvolá okrem iného produkciu hormónu dobrej nálady serotonínu a peptidov, ktoré dotyčného upokoja. Potom navodí pocit blaženosti a intenzívnej eufórie.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie