fbpx

VIDEO: Novonarodené dieťa nechal v horúčavách na slnku a odišiel. Stále malo zvyšok pupočnej šnúry

Reklama
na snímke vľavo muž, ktorý položil novorodeniatko v horúčavách na most a odišiel. Zdroj: Unsplash/ Jonathan Borba, X/@GageGoulding

Muž v horúce sobotné ráno opustil novonarodené dievčatko neďaleko turistického chodníka. V ten deň dosahovali teploty až 35 stupňov Celzia.

Bábätko sa „čerstvo narodilo dnes ráno“, uviedla polícia počas tlačovej konferencie. Našli ju v Katy, asi 30 míľ (50 kilometrov) západne od Houstonu, okolo 9.00 h. Pár bol na prechádzke so svojím dieťaťom a psami. Novorodenec bol zabalený v uteráku.

Pár, ktorý si všimol dieťa, bol vonku skoro kvôli horúčave, ktorej sa chceli vyhnúť. Ich 3-ročná dcéra išla na bicykli smerom k novorodencovi, keď zbadali dieťa zabalené v uteráku.

„Všimla som si, že sa dve malé nôžky hýbu, a potom bol môj manžel hneď za mnou so psami a zakričala som na neho. Povedala som si, ‚och môj bože, dieťa, dieťa‘,“ povedala Fedele pre KHOU.

Novorodené dievčatko sa narodilo predčasne a stále malo pripojenú pupočnú šnúru, uviedol šerif okresu Harris Ed Gonzalez na sociálnej sieti. Previezli ju na ošetrenie do nemocnice a jej stav je podľa popisu stabilizovaný.

„Dieťa nebolo vonku v týchto teplotách, ktoré sú veľmi vysoké, dlho,“ povedal seržant na tlačovej konferencii.

„Stále sa mi to prehráva hlavou, ako to môžete urobiť? Bola som šokovaná, bol som naštvaná,“ povedala nálezkyňa.

Gonzalez povedal, že muž, o ktorom sa predpokladá, že nechal dieťa na moste na začiatku pešej trasy v Katy, bol mladý. Je štíhly, so svetlou pleťou a čiernymi vlasmi. Muž mal oblečenú čiernu košeľu a mohol mať na sebe sivé nohavice.

Muž, ktorý opustil novorodenca, môže čeliť obvineniu z opustenia a ohrozenia dieťaťa, uviedla polícia.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie