fbpx

VIDEO: Putin, choď do prd*le, zahlásil na koncerte Rod Stewart. Nemci speváka vypískali

Reklama
Sedemdesiatdeväťročný Stewart v Lipsku vystúpil v rámci rozlúčkového turné, ktorým chce zakončiť svoju bohatú kariéru. Zdroj: Reprofoto/Freie Presse

S prekvapivou vlnou nevôle sa na svojom nedeľnom koncerte v Lipsku stretol rockový kráľ Rod Stewart. Počas vystúpenia sa navliekol do oblečenia vo farbách ukrajinskej vlajky a na veľkoplošných obrazovkách bežali klipy zachytávajúce vojnové hrôzy. Veľká časť publika ho za to na jeho prekvapenie vypískala.

Sedemdesiatdeväťročný Stewart v Lipsku vystúpil v rámci rozlúčkového turné, ktorým chce zakončiť svoju bohatú kariéru. V miestnej koncertnej hale jeho hity počúvalo asi dvanásť tisíc ľudí. Počas pár sekúnd si získal všetkých prizerajúcich sa, nálada sa však podľa webu kurier.at rýchlo zmenila, keď začal notovať text skladby Rhythm of My Heart.

Slávnu pieseň odprevadili zábery z vojnou zbedačenej Ukrajiny.

„Som oblečený vo farbách Ukrajiny a chcel by som túto pieseň venovať ukrajinskému ľudu a armáde. Putin, choď do prdele,“ povedal spevák s ikonickým účesom do publika. Nedočkal sa však hlasnej podpory, ale bučania a piskotu.

Stewart sa však nedal a pokračoval vo vystúpení.

Na záver skladby sa na obrazovke objavilo video s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, ktorému Stuart hrdo zasalutoval. Po posledných tónoch skladby neskrýval sklamanie. „Vďaka, že ste takí milí,“ vyhlásil ironicky smerom k publiku.

Treba podotknúť, že slávny spevák si o to koledoval. Sasko je jednou z bášt Alternatívy pre Nemecko (AfD), ktorej priaznivci sa netaja nie príliš pozitívnym pohľadom na podporu Ukrajiny zo strany Západu. V septembri čakajú túto spolkovú krajinu voľby do krajinského parlamentu. AfD je tu podľa prieskumov jasným favoritom.

Na jeho obranu prišiel napríklad šéf zahraničného výboru Spolkového snemu Michael Roth. Na sociálnu sieť X mu poďakoval za solidaritu s ukrajinským ľudom. „Fanúšikovia bez empatie žijúci v mentálnom otroctve Putina by si mali hanbiť. Pokiaľ to ešte dokážu,“ napísal.

 

 

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie