fbpx

VIDEO: S korením a syrom. Juhokórejčania si obľúbili vyprážané špáradlá, úrady varujú

Na snímke vľavo zelené špáradlá, vpravo už vypražené a ochutené špáradlá. Zdroj: Twitter/@NoiseAlerts

V Južnej Kórei sa prostredníctvom sociálnych sietí šíri bizarný gastrotrend – Juhokórejčania ako lahôdku konzumujú vyprážané špáradlá. Kvôli tým, ktorí zdieľajú recepty s použitím hmoty, ktorá pripomína zelené chrumky, dokonca ministerstvo pre bezpečnosť potravín a liekov vydalo varovanie. Ľudí v ňom upozorňuje, že špáradlá sa vyrábajú ako hygienický produkt a že nie sú určené na jedenie. 

Špáradlá vyrábané z kukuričného alebo zemiakového škrobu pri vyprážaní zmenia štruktúru a vďaka typickému farbivu po úprave pripomínajú zelené červy. Používatelia TikToku alebo Instagramu na videách ukazujú, ako ich jedia s korením alebo strúhaným syrom.

O tom, že nejde len o kurióznu praktiku, ale skôr o čoraz rozšírenejší trend, vypovedá oficiálne varovanie ministerstva. To na sociálnej sieti X zverejnilo infografiku, v ktorej pred konzumáciou vyprážaných špáradiel varuje. „Bezpečnosť špáradiel ako potraviny nebola preukázaná,“ ​​napísal úrad. „Prosím, nejedzte ich.“

Potravinárske farbivo sa používa na dodanie zeleného odtieňa špáradlám vyrobeným zo sladkých zemiakov alebo kukuričného škrobu, ktoré sú považované za ekologické a biologicky odbúrateľné. Často sa používajú v reštauráciách v Južnej Kórei a dajú sa použiť aj na vyberanie občerstvenia.

Žáner online videí s názvom „Mukbang“, ktoré často ukazujú ľudí, ktorí jedia nadmerné množstvo jedla alebo nezvyčajné jedlá, sú v Južnej Kórei populárne. „Je to veľmi chrumkavé,“ povedal jeden používateľ TikTok vo videu, keď jedol vyprážané špáradlá.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie