fbpx

VIDEO: Šou v americkom Kongrese. Senátor rečnil, jeho syn bavil grimasami

Reklama
Zdroj: reprofoto X/Fritschner

Americký senátor, republikán John Rose, vzal svojho šesťročného syna do Kongresu, pretože škôlka bola celý týždeň zatvorená. Chlapec menom Guy ale pred kongresmanmi a zapnutými kamerami usporiadal šou, na ktorú nielen otec, ale aj zákonodarcovia len tak nezabudnú.

Päťdesiatdeväťročný senátor vystúpil s prejavom, v ktorom kritizoval nedávne odsúdenie bývalého republikánskeho prezidenta Donalda Trumpa kvôli údajnému falšovaniu finančných záznamov v súvislosti s platbami pornoherečke Stormy za mlčanlivosť.

Mnohým, najmä zákonodarcom za Demokratickú stranu, mohlo Roseho politické expozé pripadať zo začiatku nudné, ale chlapec, ktorý v tej chvíli sedel hneď za otcom, sa postaral o opak.

Zatiaľ čo senátor rečnil a chrlil síru na spomínaný súdny verdikt, chlapec v pozadí sa usmieval od ucha k uchu a robil grimasy. Vyplazoval jazyk, prevracal oči, nesúhlasne krútil hlavou a tvárovú jogu ešte doplnil pohybmi rúk. Akoby si dával záležať, v jednej chvíli sa dokonca naklonil na stranu tak, aby bol lepšie vidieť na kamere.

Otec nič netušil a so všetkou vážnosťou pokračoval v prejave. „Ako právnik vám môžem povedať, že 30. máj (deň rozsudku nad Trumpom) bude patriť k najmenej slávnym dňom v americkej histórii,“ prorokoval.

Netrvalo dlho a Guy sa stal vo svojom útlom veku hviezdou médií a sociálnych sietí. Keď otec zistil, čo mu syn za chrbtom robil, prijal všetko s humorom. „Myslím, že som synovi povedal, aby sa usmieval do kamery na svojho mladšieho brata,“ uviedol politik podľa agentúry AP.

Pobavené recenzie na sociálnych sieťach sa len hrnuli. Zareagoval aj Ben Collins, šéfredaktor satirického webu The Onion. „Len a len toto dieťa: naberáme nových zamestnancov.“

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie