fbpx

VIDEO: Tragická nehoda lanovky. Jeden muž zomrel, takmer dve stovky ľudí uviazli vo vzduchu

Reklama
Jedna osoba prišla v piatok o život pri nehode lanovky v blízkosti rezortu Antalya na juhu Turecka. Zdroj: Reprofoto/ AFP

Nehoda lanovky v Turecku si v piatok večer vyžiadala jedného mŕtveho a 10 zranených. Vo vzduchu uviazli takmer dve stovky ľudí. Na mieste zasahovalo 160 záchranárov a tiež vrtuľník. O udalosti informoval web Sky News.

Po nehode lanovky, ktorá vedie na kopec Tünek Tepe na západnej strane mesta Antalya, sa do údolia zrútilo niekoľko ľudí. K tragickému incidentu došlo v piatok okolo 18. hodiny, informuje web Sky News.

V 25 kabínach, ktoré boli zavesené zhruba 10 metrov nad zemou, uviazlo 184 cestujúcich.

Na evakuácii, ktorá prebiehala až do skorých ranných hodín, sa podieľalo niekoľko vrtuľníkov, horské záchranné tímy a 160 záchranárov.

Zomrel štátny príslušník

Muhittin Bocek, starosta metropolitnej obce Antalya, v sobotu o 7. hodine ráno miestneho času uviedol, že z 15 kabín bolo zachránených najmenej 96 ľudí a záchranné práce na deviatich kabínach stále pokračujú.

Podľa Úradu guvernéra pri nehode zomrel Memis Gumusa. Ďalších 10 ľudí bolo prevezených do nemocnice.

Úrad guvernéra potvrdil, že zomrelým je Memis Gumus, turecký štátny príslušník. Pôvodne uviedol, že pri zrážke bolo zranených sedem ľudí, minister zdravotníctva Fahrettin Koca neskôr tento počet upravil na desať.

„Jedna osoba zomrela a 10 ľudí bolo zranených v dôsledku pádu kabíny lanovky v antalyjskej štvrti Konyaaltı. Nech sa Boh zmiluje nad naším občanom, ktorý pri nehode prišiel o život, prajem skoré uzdravenie zraneným,“ napísal minister  na sociálnej sieti X .

K nehode došlo v posledný deň trojdňového štátneho sviatku prerušenia pôstu, ktorý ukončuje moslimský ramadán a rodiny sa obvykle schádzajú do prímorských letovísk.

Lanovka vozí turistov z pláže Konyaalti do reštaurácie a na vyhliadkovú plošinu na vrchole 618 metrov vysokého Tünek Tepe. Cesta trvá približne deväť minút. Prokuratúra v Antalyi už začala vyšetrovanie s cieľom zistiť príčinu nehody.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie