fbpx

VIDEO: Žralok mu takmer odhryzol nohu. Muž útok akoby zázrakom prežil

Reklama
Na snímkach útok žraloka, ktorý muž akoby zázrakom prežil. Zdroj: metro.co

Dospelý žralok býčí, druh, ktorý môže žiť v sladkej vode, takmer odhryzol ľavú nohu v členku 32-ročnému mužovi Vikyovi Gowarimu, ktorý v utorok prechádzal cez plytké vody rieky Vaitarna v Manore. Gowariho nohu bude možno potrebné amputovať, uvádza Sandhya Nair.

Žraloka, ktorý vážil približne 190 kg, údajne neskôr chytili a zabili miestni obyvatelia. Manorská polícia však tvrdí, že zahynul počas záchrannej operácie. Miestni obyvatelia tvrdili, že žralok bol samica a bola tehotná, no toto tvrdenie sa nedalo potvrdiť.

Predpokladá sa, že ide o prvý prípad útoku morského predátora na človeka na pobreží Maháráštry.

Miestni obyvatelia spozorovali žraloka v rieke už skôr počas dňa a deti, ako aj ženy, ktoré perú oblečenie a kúpu sa pri brehu, boli varované pred vstupom do vody.

Výkriky muža zalarmovali miestnych obyvateľov, ktorí sa ponáhľali na miesto, kde našli silno krvácajúceho Gowariho. Kým niekoľko mužov odviezlo Gowariho do neďalekej nemocnice, ostatní žraloka chytili a ubili ho na smrť. Videozáznamy žraloka, ktorého miestni obyvatelia držali na brehu na lane, kolovali po internete.

Gowariho previezli do civilnej nemocnice, kde lekári uviedli, že jeho ľavú nohu pod kolenom bude možno potrebné amputovať.

Na sociálnych sieťach sa rozšírilo niekoľko videí, na ktorých žralok vychádza z vody a máva chvostom. Pri rieke sa zhromaždil obrovský dav ľudí z Manoru a okolia, aby ho mohli zahliadnuť. Bhushan Bhoir, morský biológ z Palgharu, povedal, že je to prvýkrát, prinajmenšom v Maháraštre, čo žralok zaútočil na človeka, a to navyše nevyprovokovane. „Je to nebezpečné znamenie. Žralok sa možno vydal do rieky hľadať potravu pre ryby, ktorých v oceánoch ubúda,“ povedal Bhoir. Podľa jeho slov majú žraloky býčie schopnosť migrovať po riekach pri hľadaní potravy. Bhoir uviedol, že nedokáže usúdiť, či išlo o samca alebo samicu žraloka.

Povedal, že je nepravdepodobné, že by sa žralok pohyboval v plytkých vodách počas gravidity. Hoci sa žralok býčí vyskytuje na celom svete, Medzinárodná únia na ochranu prírody ho označila za takmer ohrozený druh. Vo veľkom sa lovia pre mäso, kožu a olej z pečene a ich plutvy sú veľmi žiadané.

Ďalšími hrozbami, ktorým čelia, sú rekreačný rybolov, programy na ochranu pláží v niektorých krajinách (v ktorých sú veľké žraloky označené za hrozbu pre kúpajúcich sa), znečistenie vody a strata biotopov v dôsledku poľnohospodárskeho a mestského využívania.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie