fbpx

Viliam Čacho sa snažil priniesť do mužstva energiu. Najvydarenejší zápas bol proti USA, hovorí

Reklama
Na snímke hokejista Viliam Čacho. Zdroj: Project site.

Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou účinkovanie na majstrovstvách sveta. V Česku sa nám podarilo postúpiť do štvrťfinále šampionátu, kde nám však vystavili štopku Kanaďania po výsledku 3:6. Teraz nastal čas na hodnotenie – to akiste nebude nejpríjemnejšie, netreba byť na zverencov trénera Craiqa Ramsayho ale prehnane kritickí. Naši hráči robili čo mohli, platí však, že sa v Česku zišli v zoskupení, ktoré mohlo siahnuť na viac.

Slováci napokon na svetovom šampionáte obsadili konečnú 7. priečku. Fanúšikom sa toto umiestnenie pochopiteľne máli. Radi by videli našich chlapcov v boji o medaily, kde sa prepracovali Kanada, Švédsko, Česko a Švajčiarsko. Finále napokon obsadia posledné 2 menované reprezentácie. Finálový zápas sa odohrá v nedeľu 26. mája 2024 o 20.20 h v pražskej O2 Arene.

Redakcia istream.sk si na rozhovor pozvala útočníka mužstva Viliama Čacha. Ten prišiel do národného mužstva ako čerstvý držiteľ českého titulu s Třincom a prebojoval sa na šampionát, kde akceptoval rolu náhradníka. Do hry sa dostal proti Švédsku a Kanade. Na úvod krátko šampionát zhodnotil.

„Tak určite cítime sklamanie. Myslím si, že tento tím na šampionáte mohol dokázať aj viac. Ale taktiež si nemyslím, že tie naše výkony boli vyslovene zlé. Až na tú 2. polovicu zápasu so Švédskom si myslím, že sme podali dobré výkony, bohužiaľ, vo štvrťfinále bola Kanada lepšia,“ hovoril úprimne posledne center 3. útoku s Kelemenom a Regendom.

Mnohých fanúšikov trápi to, ako sme prešli ostravskou B- skupinou, keď sme podľahli Nemecku, Lotyšsku po samostatných nájazdoch a v závere aj Švédsku. Len 4. miesto sa málilo, ako to hodnotí náš hráč?

„Ono sa tá základná skupina hodnotí pre mňa ťažko. Inak to vidí hráč z tribúny a inak z ľadu. Ale ja si myslím, že chalani v skupine podávali dobré výkony na ľade, a aj preto som tak dlho čakal na svoju šancu… Ale určite asi najvydarenejší náš zápas bol proti reprezentácii USA,“ pokračoval.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie