fbpx

Tragédia v Tatrách: Zrútil sa vrtuľník s troma ľuďmi

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Zahori.sk

V Tatrách včera spadol vrtuľník. Na palube vrtuľníka boli traja ľudia, dvaja z nich neutrpeli zranenia. Tretí človek utrpel úraz hlavy a odreniny po tele, previezli ho do nemocnice, informujú Aktuality.

Popradských leteckých záchranárov v sobotu večer vyslali na urgentný let k Chate pod Rysmi, kde svedkovia videli pád vrtuľníka a okamžite volali pomoc.

„Po neodkladnom vzlete smerovali záchranári priamo k miestu udalosti. Z paluby lokalizovali spadnutý vrtuľník, ktorý sa nachádzal približne 150 metrov od chaty,“ informovala Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE v nedeľu predpoludním.

Pomocou lanovej techniky lekárku vysadili priamo do terénu, dodal portál Poprad 24.

„Tri osoby z vrtuľníka sa nachádzali v starostlivosti personálu chaty. Dve osoby boli nezranené, jedna osoba utrpela úraz hlavy a odreniny po tele,“ doplnili leteckí záchranári.

Lekárka poskytla zranenému primárne ošetrenie na mieste a následne 48-ročného pacienta preložili na palubu záchranárskeho vrtuľníka, ktorý medzitým pristál na ploche pri chate.

V stabilizovanom stave, s úrazom hlavy bol letecky transportovaný na centrálny príjem popradskej nemocnice, uviedli záchranári.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie