fbpx

Vlastná rodina ho dala na súd. Víťaz lotérie sa z výhry dlho netešil

Reklama
Na snímke stierací žreb do lotérie Mega Millions. Zdroj: FACEBOOK/Fox 32 Chicago

Muž okúsil šťastie v lotérií Mega Millions a vyhral tak sumu vo výške 1,35 miliardy dolárov (v prepočte 1,24 miliardy eur). Avšak táto výhra mu zmenila život, až priam skomplikovala mu ho. Jeho rodina ho zažalovala, pretože vraj sľúbil, že sa s nimi podelí. Píšu o tom topky.sk.

Anonymný muž si zakúpil víťazný tiket do lotérie Mega Millions v Libanone v štáte Maine 13. januára 2023. Usmialo sa na neho šťastie a tak vyhral sumu vo výške 1,35 miliardy dolárov (1,24 miliardy eur). To však viedlo k tomu, že ho jeho rodina zažalovala, pretože sľúbil, že sa s nimi podelí.

Právnik jeho rodiny tvrdil, že muž prisľúbil, že sa podelí o hotovosť otvorením miliónového zvereneckého fondu a zaplatením liečebných nákladov svojho otca.

Spustila sa právna bitka

Samotný víťaz však žaloval svoju bývalú partnerku a matku svojej dcéry, pretože porušila dohodu o mlčanlivosti tým, že o jeho výhre povedala zvyšku rodiny. Vopred sa totiž dohodli, že o výhre dcére nepovedia, kým nedovŕši 18 rokov.

To viedlo k právnej bitke, ktorá trvá dodnes. Na pozadí toho sa mužova vlastná rodina rozhodla, že ho zažaluje. V čestnom vyhlásení otec víťaza podľa denníka Daily Mail uviedol: „Povedal som mu ‚Nie si syn, ktorého som poznal‘. Nahneval sa, nazval ma diktátorom a hlupákom. Odvtedy som o svojom synovi nepočul, neurobil nič z toho, čo sľúbil.“

K zhoršeniu vzťahov údajne došlo mesiac alebo dva po tom, čo muž vyhral v lotérii. Vo vyhlásení podanom spolu s návrhom na sankcie voči matke jeho dcéry víťaz uviedol:

„Urobil som chybu, keď som otcovi povedal, že som vyhral v lotérii, bez toho, aby podpísal zmluvu o mlčanlivosti. Náš vzťah sa potom rýchlo zhoršoval.“ Ďalšou komplikáciou je, že muž obvinil matku svojej dcéry z toho, že ho krivo obvinila z únosu ich dcéry. Údajne to prišlo po tom, čo jej muž odmietol zaplatiť dovolenku s novým priateľom.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie