fbpx

Vo veku 33 rokov zomrela spisovateľka a scenáristka Dominika Madro. Podľahla ťažkej chorobe

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: FREEPIK

Vo veku nedožitých 34 rokov nás navždy opustila spisovateľka, scenáristka a publicistka Dominika Madro. Množstvo ľudí za touto veľmi obľúbenou autorkou smúti.

Spisovateľka zomrela po dlhom boji s ťažkou chorobou v sobotu večer 27. apríla 2024 v Cíferi, po boku svojho manžela doma, píše Slovenské literárne centrum. Autorka vyštudovala slovenský jazyk a literatúru na FiF UK v Bratislave a následne aj dramaturgiu a scenáristiku na VŠMU.

Svoj prvý  folklórno-mystický román Svätyne vydala v roku 2019, v roku 2022 jej zas vyšla kniha Dediči posmrtnej ríše. Okrem toho napísala množstvo scenárov rozhlasových hier i rozprávok. Bola recenzentkou slovenskej prózy a pracovala ako redaktorka v časopise Knižné revue.

Počas svojej kariéry vyhrala množstvo literárnych súťaží, bola trojnásobnou finalistkou súťaže Poviedka, ktorú aj vyhrala v roku 2016. Rovnako tak zvíťazila v súťaži Martinus Cena fantázie 2019.

Lúčia sa s ňou fanúšikovia aj kolegovia

S autorkou sa lúčia viacerí jej fanúšikovia či kolegovia. “Je to veľmi smutné, bola to výborná spisovateľka, ktorá písala krásnu tvorbu, víťazka niekoľkých renomovaných literárnych súťaží. S jej poviedkou Kapitán Spomienka vyhrala moja žiačka minulý školský rok na celoslovenskej recitačnej súťaži tretie miesto,” napísala jedna z jej fanúšičiek na sociálnej sieti.

Lúči sa s ňou aj vydavateľstvo Artis Omnis. “Zasiahla nás hrozne smutná a nečakaná správa! Dominika bola úžasná spisovateľka, bolo nám cťou s ňou spolupracovať,” uviedli na na sociálnej sieti.

Posledná rozlúčka so spisovateľkou sa má udiať 3. mája o 14.00 v kostole Najsvätejšej trojice v Brezovej pod Bradlom neďaleko Myjavy, odkiaľ pochádzala.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie