fbpx

VIDEO: V Čani vypukol požiar. Plamene pohltili osadu aj areál firmy (aktualizované)

Reklama
Požiar zberných surovín pri v obci Čaňa. Zdroj: FACEBOOK/Ľuboš Pecuch

V utorok popoludní približne o 15-tej hodine vypukol neďaleko Košíc v obci Čaňa rozsiahly požiar. Plamene pohltili jednoduché obydlia a rozšírili sa aj do areálu firmy so zberným dvorom.

Na mieste zasahovalo viacero záchranných zložiek, vrátane dobrovoľných miestnych hasičov. Plamene zasiahli vyše štyridsať jednoduchých stavieb a pravdepodobne sa rozšírili z miestnej osady. Príčiny požiaru zatiaľ nie sú známe, informuje portál 1.pluska.sk.

Pracovník operačného strediska Hasičského a záchranného zboru uviedol, že najprv začala horieť tráva, následne sa požiar rozšíril, pričom zasiahol aj firmu, ktorá spracúva plasty. „Plamene zachvátili aj chatrče a vo firme začali horieť plasty,“ uviedol.

Žiadne zranenia neevidujú

Počas zásahu nezaznamenali žiadne zranené či usmrtené osoby. „Jednoduché obydlia sú uhasené a skontrolované termokamerou s negatívnym výsledkom,“ spresnil.

Policajti dohliadali na bezpečnosť ľudí a zamedzili i vstup do blízkosti horiacich objektov. „Doposiaľ neboli zistené žiadne zranenia ani usmrtenia. Požiar, ktorý vznikol, tak spôsobil všeobecné nebezpečenstvo pre poškodených a ich rodiny a celkovú škodu na majetku predbežne vyčíslenú na najmenej deväť tisíc eur,“ priblížila hovorkyňa košickej polície Lenka Ivanová s tým, že vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia.

Príčina požiaru je v štádiu šetrenia. Na mieste zasahovalo 12 príslušníkov HaZZ, na mieste vypomáhali aj členovia dobrovoľných hasičských zborov.

 

V telocvični umiestnili 45 ľudí

Dokopy 45 ľudí, z toho 24 detí, umiestnili do miestnej telocvične po utorkovom požiari provizórnych príbytkov, pre TASR to uviedol starosta obce Michal Rečka.

V spolupráci s krízovým riadením príslušného okresného úradu a správou civilnej obrany zabezpečili ležadlá, spacie vaky a iné vybavenie. „Ako obec sme zariadili stravu. Sociálne zázemie, sprchy a všetko, čo potrebujú k osobnej hygiene, majú zabezpečené, aby tu vedeli pobudnúť niekoľko dní, kým niečo vymyslíme,“ spresnil.

Vzhľadom na to, že prvomájová streda je dňom pracovného pokoja, s ďalšími orgánmi budú situáciu riešiť od štvrtkového (2. 5.) rána. Obec podľa starostu zatiaľ mimoriadnu situáciu neplánuje vyhlásiť.

Požiar vypukol okolo 15.00 h neďaleko oplotenia firmy v jednom z drevených provizórnych príbytkov bez súpisného čísla. „Ten sa následne rozšíril aj na ďalšie provizórne príbytky, čím došlo k ich kompletnému alebo čiastočnému zhoreniu, a rovnako tak k zničeniu v nich sa nachádzajúceho vybavenia. Požiar sa však rozšíril až do areálu zberných surovín, kde začal horieť uskladnený materiál, a to odpad, a poškodili sa železné kontajnery,“ informovala TASR košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Pravdepodobnou príčinou vzniku požiaru je neodborná manipuláciu s otvoreným ohňom.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie