Škótska hviezda sa preslávila úlohou mafiánskeho bossa Johna Thomasa „Tommyho“ Huntera v televíznej kriminálnej dráme Line of Duty a nedávno sa pripojila k prequelu Outlandera, Blood Of My Blood. Herec zomrel náhle doma vo veku 59 rokov. O smutnej správe informovala jeho sestra prostredníctvom sociálnej siete X.

Odišiel príliš skoro

„S veľkým zármutkom oznamujeme, že zomrel Brian James McCardie, milovaný syn, brat, strýko a drahý priateľ,“ písalo sa v smútočnom oznámení. „Brian zomrel náhle doma v nedeľu 28. apríla. Úžasný, vášnivý herec na javisku a obrazovke, Brian miloval svoju prácu a dotkol sa mnohých životov. Odišiel príliš skoro,“ pokračovala sestra a všetkých poprosila, aby mu venovali spomienku.

Na záver dodala, že detaily o poslednej rozlúčke budú vraj oznámené v najbližších týždňoch. Informácie o príčine jeho náhleho úmrtia nezverejnila.

Smutná správa okamžite zasiahla všetkých jeho blízkych a kolegov. Tí neskrývali šok a smútok. „Sme šokovaní a hlboko zarmútený tragickou správou o náhlej smrti Briana McCardieho,“ vyjadril sa jeho agent.