fbpx

Východná žije tradíciami, začal sa tam ďalší ročník Folklórneho festivalu

Reklama
Festival Východná (Zdroj: TASR)

Vo Východnej sa začal 69. ročník Folklórneho festivalu Východná, ktorý potrvá do nedele 7. júla. 

Piatkový (5. 7.) otvárací program festivalu s názvom Domovy bude výberom piesní a tancov zo všetkých regiónov Slovenska. Následne sa predstaví jubilujúci 75-ročný SĽUK. Piatkovou bodkou bude program profesionálneho maďarského súboru Fitos Dezső Társulat z Budapešti.

„Sobotňajšia (6. 7.) dramaturgia ponúkne na veľkej scéne programy folklórnych skupín ocenených na celoštátnej postupovej súťaži a prehliadke Nositelia tradícií. Tiež laureátov a ocenených tanečníkov z 30. ročníka Šaffovej ostrohy,“ priblížili z Národného osvetového centra.

Festival vyvrcholí nedeľným galaprogramom na veľkej scéne nazvaným Tradície v pohybe. Podujatie prinesie aj sprievodné programy pre rodinu, koncerty world music, prednášky či výstavy. Súčasťou festivalu budú tiež večerné zábavy pri muzike.

Folklórny festival organizuje NOC. Ide o najstaršie a najrozsiahlejšie podujatie na Slovensku v oblasti tradičnej kultúry, folklóru a folklorizmu. Návštevníci sa môžu na miesto dopraviť niektorým z 34 expresných vlakov Železničnej spoločnosti Slovensko, ktoré jazdia na trase Košice – Bratislava a späť. Zastaví tam aj rýchlik z Košíc do Žiliny.

Okrem expresných vlakov a rýchlika môže verejnosť využiť aj osobné vlaky, ktoré vo Východnej zastavujú pravidelne. Pri kúpe lístka na vlak do stanice Východná alebo Liptovský Mikuláš získajú cestujúci zľavu na vstupenky na festival.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie