fbpx

Zadržali ho, potom BRUTÁLNE zbili. Mladík skončil v nemocnici, košickí policajti s trestným oznámením

Reklama
Ilustračná fotografia (Zdroj: TASR - Roman Hanc)

Vyšetrovatelia sa zaoberajú brutalitou na policajnom oddelení v Košiciach. Zadržaného muža mali policajti brutálne zbiť. 

O násilí na na obvodnom oddelení Košice – Staré Mesto na Pribinovej ulici informuje Denník N. Upozornil ho naň anonym, ktorý do redakcie zaslal policajné uznesenie.

Voči policajtom začal 12. 6. Úrad inšpekčnej služby trestné stíhanie pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a pre ublíženie na zdraví. O dva týždne stíhanie rozšírili aj o zločin sexuálneho násilia. Na skutkoch sa mali podieľať viacerí policajti.

K brutálnemu zaobchádzaniu malo dôjsť 11. 6., keď v centre Košíc polícia zadržala muža a s putami na rukách ho posadila do auta. Tam ho podľa uznesenia jeden z policajtov päťkrát udrel päsťou do hlavy.

Po príchode na stanicu mužovi nasadili putá aj na nohy. „Bosého, sčasti zo stiahnutými nohavicami, ho umiestnili do výsluchovej miestnosti na stoličku, kde ho iný nestotožnený príslušník policajného zboru začal škrtiť,“ uviedol vyšetrovateľ.

Potom muža jeden z policajtov začal udierať palicou do vrchnej časti hlavy, kým nespadol na zem a neležal tvárou k zemi.

„Policajt mu bielu palicu s guľovým koncom v dĺžke 10 centimetrov strčil do konečníka a po jeho vytiahnutí, ako kričal o pomoc, pristúpil k nemu ďalší nestotožnený príslušník policajného zboru, ktorý ho pätkrát kopol špičkou topánok do oblasti pravej strany rebier, boku, stehna, hlavy a pravého oka,“ opisuje ďalej vyšetrovateľ. Následne mu podľa neho iný policajt dupol po koncoch prstov bosých nôh.

Z lekárskej správy vyplýva, že muž utrpel pomliaždenie hrudníka, ranu na hornom viečku, podliatiny okolo očníc a mnohopočetné podliatiny na celom tele.

Zatiaľ nie je jasné, či stíhaní policajti naďalej chodia do práce. „Nadriadený útvar bude konať v zmysle metodického usmernenia o dočasnom pozbavení výkonu služby: ak bolo voči policajtovi vznesené obvinenie za úmyselný trestný čin, nadriadený predloží ministrovi návrh na dočasné pozbavenie výkonu služby,“ uviedlo ministerstvo vnútra v reakcii na otázku, či voči policajtom už boli vyvodené dôsledky.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie