fbpx

Výkyvy počasia neprestávajú: Čaká nás ďalšia prudká zmena, nasledujúce dni prinesú zvrat v teplotách

Ilustračná foto. Zdroj: Freepik.

Minulý týždeň počasie Slovensko poriadne potrápilo. Orkán, ktorý vyčíňal na našom území spôsobil aj meteriálne škody. Na severe Slovenska, dokonca snežilo. V nasledujúcich dňoch sa však všetko zmení. 

Frontálne vlny pechádzajúce minulý týždeň cez Európu spôsobavali mimoriadne veterné počasie. Blížiaca sa tlaková výš, ktorá sa zvýrazňuje nad Nemeckom, prinesie už o chvíľu stabilné počasie aj k nám. Postupovať bude smerom na Tatry a ďalej pokračovať bude až nad Rumunsko, no výrazne ovplyvní aj počasie na našom území, informuje imeteo.sk.

Od dneška sa počasie u nás ustáli. Čaká nás jasné až polojasné počasie s rannými hmlami, uvádzajú Topky.sk.

Ako opisuje Čas.sk, denné teploty dosiahnu až do +8 °C. Koncom týždňa však čakajú Slovensko až neprimerane vysoké teploty. Môžeme očakávať premenlivú, prechodne veľkú oblačnosť. Najvyššia denná teplota sa bude šplhať až k +12 °C. Nočné teploty sa budú pohybovať okolo nuly, najnižšie teploty budú na severe – približne -7 °C.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie