fbpx

Výzvu za odstúpenie ministerky Šimkovičovej uzavreli s viac ako 180-tisíc podpismi

Na snímke ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová. Zdroj: FOTO TASR/František Iván

Výzva na odstúpenie ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej je oficiálne ukončená. Vyzbieralo sa viac ako 180-tisíc podpisov. Teraz ostáva čakať, ako na výzvu zareaguje samotná ministerka. 

Spomínanú výzvu ministerka kultúry napadla tým, že ide o sfalšované hlasy. Tie majú teraz kontrolovať počítačoví experti. Hlavná signátorka výzvy na odstúpenie Ilona Németh tvrdí, že hlasy sa kontrolovali aj pribežne počas trvania petície.

Rezort kultúry na otvorenú výzvu podal trestné oznámenie, uvádza RTVS. Roman Michelko, predseda parlamentného kultúrneho výboru uvádza, že petícia vznikla spontánne a neorganizoval ju nikto z ministerstva kultúry, ani zo straníckeho okruhu. Podľa neho ide o hodnotenie práce ministerky.

Ukončenie petície

​Petícia sa oficiálne ukončila 26. januára, finálny počet podpisov presiahol 180 tisíc, informujú noviny.sk.

Organizátori sa vo vyjadrení poďakovali za masívnu podporu od všetkých zložiek spoločnosti. „Teší nás najmä vlna spolupatričnosti a vôle organizovať sa naprieč širokým kultúrnym a umeleckým spektrom, ktoré táto iniciatíva urýchlila a zintenzívnila. Súčasne sme si vedomé, že otvorená výzva prekročila hranicu kultúrnej komunity a stala sa celospoločenskou odozvou na arogantný a nekompetentný výkon politickej moci,“ dodali.

Organizátori naďalej vyžadujú odchod ministerky kultúry z postu.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie