fbpx

Začiatok týždňa bude chladný, ale opäť sa oteplí

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: FOTO TASR/Dano Veselský

Budíme sa do veľmi studeného rána, kedy teploty klesali pod bod mrazu. Začiatok tohto týždňa bude ešte chladný, ale v druhej polovici týždňa by sa malo opäť otepliť. 

Počasie na našom území ovplyvňuje tlaková níž, ktorá sa z Pobaltia bude presúvať cez východné Poľsko až nad Ukrajinu. Okolo tejto tlakovej níže k nám najskôr začal prúdiť chladný vzduch od severu a postupne bude zatekať ešte chladnejší, suchší od severovýchodu, informuje imeteo.sk.

Príliv chladného vzduchu sa na Slovensku prejavil už aj na nočných teplotách z nedele na pondelok, pričom mrzlo predovšetkým na severnom, strednom a východnom Slovensku.

Teplota dnes v skorých ranných hodinách klesla naozaj veľmi nízko. V Skalnatom plese namerali -8,7 °C, vo Švedlári na východe Slovenska klesla teplota na -4,6 °C či v Turčianskych Tepliciach až na -4,5 °C. V rámci Slovenska bolo najchladnejšie na Lomnickom štíte, kde zaznamenali teplotu až -14,8 °C.

Čaká nás ďalšia chladná noc

Po veľmi chladnej noci ani dnešné teploty nevystúpia príliš vysoko. Maximá sa budú pohybovať od +5 do +10 °C, ale na severe zavládne zimné počasie s teplotami len slabo nad nulou. Po dlhej dobe bude dnešný deň teplotne podpriemerný.

Dnes nás čaká premenlivá oblačnosť a miestami, najmä na severe prehánky. Od 500 m n. m. sa môžu na severe a aj v nižších polohách objaviť aj snehové zrážky, avšak snehu nebude toľko, aby sa vytvorila súvislá snehová pokrývka.

Na západnom Slovensku bude prevažne polooblačno, kde najnižšie ranné teploty budú dosahovať 5 až 2 a najvyššie denné 9 až 12 stupňov C. Na strednom území bude tiež prevažne polooblačno, ale najnižšie ranné teploty dosiahnu 4 až -1 a najvyššie denné 7 až 11 stupňov C. Aj na východe by malo byť prevažne polooblačno, kde najnižšie ranné teploty dosiahnu 4 až 0 a najvyššie denné 7 až 11 stupňov C, informuje SHMU.

Aj nasledujúca noc bude poriadne mrazivá. Teploty môžu do utorkového rána klesnúť až k -5 °C, lokálne aj nižšie, a mrazy sa v noci rozšíria aj do častí západného Slovenska.

Takéto nízke teploty sú nočnom morou najmä pre ovocinárov, keďže mnohé ovocné stromy sú už rozkvitnuté. Rovnako tak nás čaká aj chladný utorok a streda, no už v strede týždňa sa začne situácia meniť a chladné počasie opäť vystriedajú teplejšie dni bez nočných mrazov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie