Základy víťazstva proti Poliakom položil raketový úvod. Tréner Ramsay: Chceme hrať stále svoj štýl a je jedno, kto proti nám stojí

Na snímke vpravo tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay počas prípravného zápasu Slovensko - Nemecko v hokeji vo Zvolene 7. februára 2024. Zdroj: FOTO TASR/Ján Krošlák

Hokejisti Slovenska zvládli svoju zápasovú misiu a v predposlednom prípravnom zápase pred MS zdolali hokejistov Poľska presvedčivo 6:1. O všetkom rozhodol snový, lež raketový úvod nášho národného tímu, keď sme už na začiatku 6. min. viedli 3:0. Výborným výkonom sa predviedli viacerí hráči, pred 5149 fanúšikmi v Žiline sa však utrhla hlavne dvojica Hrivík – Cehlárik. A to nad štartom prvého menovaného visel otáznik.

Skutočne sme mali do zápasu rozprávkový úvod. Po góloch Regendu, Takáča a Cehlárika bolo obecenstvo v absolútnom vare. A to ešte v 14. min. prekonal brankára súpera Cingel. V prostrednej tretine sme potom mierne ubrali na tempe hry, neboli sme najpresvedčivejší, ale k záveru zápasu sme sa už dostali k svojej povestnej hre. A boli znovu dominantní.

Na začiatku 3. tretiny pokoril brankára Škorvánka Pasiut po prečíslení hostí. Podobné prepadnutia by sa nám nemali stávať. No v 56. min. prekonal brankára Murraya strelou Cehlárik a poľského brankára prestrelil v úplnom závere ešte Hrivík, keď ho nachytal strelou od mantinelu.

Pre JOJ Šport po zápase hovoril hlavný tréner Slovenska, Kanaďan Craig Ramsay nasledovne: „Mali sme výborný štart do zápasu, čo bolo pre nás dôležité. Dobre sme napádali, dostali sme súpera pod tlak a dali sme rýchle goly. Vedeli sme, proti komu hráme, ale my chceme hrať stále svoj štýl hokeja a je jedno, kto proti nám stojí. S týmto zápasom môžeme byť spokojní. Čo sa týka absencie Martina Pospíšila na zápasovej súpiske, čaká ho vyšetrenie a k jeho stavu sa bližšie vyjadrí lekár.“ Podľa lekára si Pospíšil privodil menšie zranenie v dolnej časti tela, ktoré by ho ale nemalo vyradiť z účasti na majstrovstvách sveta.

Zápas zhodnotil aj asistent trénera Peter Frühauf. „Nabádali sme hráčov, aby si stále udržiavali koncentráciu a naďalej sa prezentovali jednoduchosťou, akou sa chceme prezentovať proti každému súperovi. Skĺzli sme však k určitej exhibícii a v 2. tretine sme zistili, že je už aj nekvalitný ľad. Potom sme už aj chceli zatlačiť, no už nám odskakovali puky. Poliaci sa trochu nadýchli a boli nepríjemnejší.“