fbpx

Železničnú dopravu prerušili pre bombovú hrozbu vo vlaku RegioJet

Reklama
Ilustračná foto. Zdroj: TASR/Dano Veselský
Zdroj foto: TASR

Železničná doprava cez stanicu Štrba v okrese Poprad je aktuálne prerušená. Železničná spoločnosť Slovensko na svojom webovom sídle informovala, že dôvodom je nahlásenie nástražného výbušného systému.

Hovorkyňa Železníc SR Ria Feik Achbergerová potvrdila, že nástražný výbušný systém nahlásili vo vlaku spoločnosti RegioJet približne o 9.30 h. „Môžem potvrdiť, že na mieste sú policajné zložky, ktoré situáciu preverujú,“ uviedla. Nástražný výbušný systém mali podľa nej krátko po 8.30 h nahlásiť aj vo vlaku spoločnosti České dráhy v Kysaku.

Krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová doplnila, že prípad rieši česká polícia, pretože tam bolo prijaté oznámenie. „Naša polícia vykonáva všetky potrebné bezpečnostné opatrenia a pyrotechnickú prehliadku,“ uviedla.

PR manažérka spoločnosti RegioJet Alexandra Janoušek Kostřicová v reakcii na incident pre TASR uviedla, že anonymné udanie prišlo ráno mailom. Uvádzalo sa v ňom, že na palube vlaku RJ 1012 Košice – Praha sa nachádza bomba. „Rovnaké hlásenie dostali aj České dráhy. Náš personál vlak prešiel a žiadnu výbušninu nenašiel. Informáciu sme posunuli polícii, ktorá s tým pracuje. Dostali sme inštrukcie, ako máme postupovať, a na miesto prišiel pyrotechnik, ktorý vlak prehľadáva,“ uviedla Janoušek Kostřicová s tým, že iných spojov sa oznámenie netýkalo.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie