fbpx

Zeman je pri vedomí, orientovaný a potrebuje pravidelnú starostlivosť

Reklama
Bývalý český prezident Miloš Zeman. Zdroj: TASR/Michal Svítok

Bývalý prezident Miloš Zeman zostáva v starostlivosti lekárov vo Fakultnej nemocnici Motol po minulotýždňovej operácii dolnej končatiny. Dĺžku hospitalizácie však v súčasnosti nie je možné predpovedať. Lekári uviedli, že Zeman je pri vedomí, orientovaný a spolupracuje, pretože začína rehabilitovať.

Zemana hospitalizovali minulý štvrtok (14. marca) a ešte v ten deň ho operovali z dôvodu kritického nedostatočného prekrvenia dolnej končatiny. Jeho stav bol po tomto zákroku stabilizovaný, ale vážny.

„Po odstránení krvnej zrazeniny a vykonanej angioplastike tepien došlo k obnoveniu prekrvenia a rozvoja takzvaného reperfúzneho syndrómu, ktorý sa prejavuje opuchom končatiny,“ vysvetlila v pondelkovom vyhlásení nemocnica.

Dodala, že opuch bol riešený facsiotómiami, pri ktorých sa narezal obal svalov. Tie majú napomôcť k ústupu opuchu. Exprezident podľa nemocnice spolupracuje pri začatí rehabilitácie.

Zeman dlhodobo trpí neuropatiou dolných končatín a cukrovkou a pohybuje sa pomocou invalidného vozíka. Vo vážnom stave ho hospitalizovali aj v októbri 2021, keď bol ešte prezidentom. V nemocnici strávil niekoľko týždňov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie