fbpx

Policajti na východe Slovenska odhalili dva prípady pašovania cigariet. Zadržali viac ako 15-tisíc kusov

Reklama
Ilustračné foto. Polícia na hraničných priechodoch s Maďarskom pri vstupe na územie Slovenska. Zdroj: FACEBOOK/Polícia Slovenskej republiky

Policajti odhalili dva prípady pašovania cigariet bez slovenských kontrolných známok. Spolu zadržali viac ako 15.000 cigariet. Prípady ďalej vyšetruje Finančná správa SR.

Policajti Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance v nedeľu (17. 3.) kontrolovali auto v Kráľovskom Chlmci v okrese Trebišov. Ako informovala hovorkyňa RHCP Sobrance Agnesa Kopernická, vodič z neďalekej obce prepravoval na zadnom sedadle päť kartónov cigariet bez slovenských kontrolných známok a priznal, že pod prednými sedadlami má ďalších desať kartónov.

Policajtom následne dobrovoľne odovzdal aj ďalšie cigarety, ktoré mal doma. Celkovo išlo o 3660 kusov cigariet rôznych značiek. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov vyčíslili na sumu presahujúcu 545 eur. „Osobu obmedzili na osobnej slobode a spolu s tovarom odovzdali vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu Finančnej správy,“ uviedla Kopernická.

V ten istý deň popoludní v okolí železničnej stanice širokorozchodnej trate Maťovce v okrese Michalovce policajti sledovali osobu s igelitovými taškami ako kráča k opustenej budove. „Po spozorovaní hliadky začala utekať ku krovinatému porastu, kde tašky odhodila. Policajti ju prenasledovali a následne obmedzili na osobnej slobode,“ uvidela hovorkyňa s tým, že išlo o zamestnanca železníc.

V piatich balíkoch bolo 11.080 kusov cigariet dvoch značiek bez slovenských kontrolných značiek. Ich hodnotu vyčíslili na 2549 eur, pričom únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol 1776 eur.

Oba prípady ďalej vyšetruje Kriminálny úrad Finančnej správy, pobočka Východ, pre podozrenie zo spáchania trestného činu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie