fbpx

Žilina proti Gentu pri (zrejme) európskom konci s obrovskou podporou publika

Reklama
Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

Futbalisti MŠK Žilina zrejme dnes zakončia svoju krátku púť v európskych pohárových súťažiach pre túto sezónu. V dnešnej odvete pod Dubňom, ktorá má úvodný výkop o 20:00 h totižto nemajú reálnu šancu zvrátiť výsledok z prvého zápasu 1:5 proti belgickému Gentu. Mužstvo KAA ukázalo už v prvom zápase obrovskú kvalitu, ktorú demonštrovalo výsledkovo, ale primárne herne. Nie, zverenci českého trénera Jaroslava Hyneka na zdolanie tejto prekážky zatiaľ ešte nedorástli. 

Akcia, ktorá vystriedala reakciu

Žilinčania v minulom týždni v Belgicku značne prepadli. Všeobecne sa očakávalo, že nebudú stíhať, ľudovo povedané stačiť na výber trénera Heina Vanhaezebroucka, no výsledok je predsa len krutý. A výpovedný. Zatiaľ čo v prvom polčase „šošoni“ ešte ako – tak, aj so šťastím, odolávali, v druhom polčase sa ich koncept úplne rozsypal. Kopili pozičné a systémové skraty, robili nezmyselné fauly, len sťažka zachytávali pohyby niektorých hráčov. Ukázalo sa v plnej nahote, že primárne v defenzíve majú v Žiline na čom pracovať.

Dnešná odveta, tú si treba užiť, no hlavne poňať ju s plnou vážnosťou. Veľmi ľahko by sa totižto mohol zopakovať výsledok z úvodného merania síl. Samozrejme, Žilinčania majú za sebou úvodné kolo Niké ligy, keď si krvácajúcu ranu prelepili výhrou 3:1 nad Ružomberkom, no dnes to bude iný zápas, iný súper a zrejme aj iné podmienky.

Je si toho vedomý aj tréner MŠK, Jaroslav Hynek.

„Všetci si uvedomujeme gólový rozdiel, s ktorým je náročné niečo spraviť. Pocítili sme silu súpera, no po zhliadnutí videa sme odhodlaní niečo s tým urobiť, dokázať fanúšikom, že v Konferenčnej lige nie sme náhodou. Chceme v hernom koncepte urobiť určité zmeny, v ofenzíve chceme byť stopercentne odvážnejší. Veríme v dobrý výsledok. V šatni nie je „porazenecká“ nálada. Chceme ukázať, že na domácom ihrisku sme silní, chceme správne reagovať na duel z Belgicka a zlepšiť sa v konfrontácii s Gentom.“

Ako sme spomenuli, hráčov z bolačiek vyliečila výhra nad Ružomberkom 3:1.

„Ukázala sa sila tímu. Podpora hráčov, ktorí hrávajú pravidelnejšie v základe, bola ukážková. Hecovali sa navzájom, všetci sa dobre pripravili na stretnutie. Trpezlivo sme si našli cestu za gólom, po prestriedaní sa celý tím podieľal na dobrom výsledku a kvalitnom vstupe do súťaže. Nedeľa teda určite v dobrom slova zmysle zásadne ovplyvnila klímu v kabíne. Preto chceme štvrtok zvládnúť pre nás i pre fanúšikov,“ zakončil tréner Jaroslav Hynek.

Podobne sa na dnešnú odvetu pozerá aj stopér, kapitán a líder tímu Tomáš Nemčík.

„Môže to byť posledný európsky zápas v tomto roku a možnosť zahrať si v Európe nemusí prísť tak skoro, hoci to by sme určite nechceli. Treba si to teda poriadne užiť a minimálne ísť z duelu s dobrým pocitom, že sme do toho dali všetko. Bude to dôležité nielen pre nás, ale aj pre fanúšikov. Nikdy nehovor nikdy. Vieme, ako to vyzeralo v prvom zápase, a tak nechceme ísť do odvety s veľkými očami. Určite pôjdeme do duelu s pokorou, chceme ho odohrať so cťou pred domácim publikom a nevzdať to. To by bola asi najväčšia chyba, keby sme to išli iba odohrať a nezabojovať o zázrak.“

Žilinčanov dnes nečaká nič jednoduché. No slovenský fanúšik musí veriť, že sa hráčom MŠK podarí uhrať hrateľný výsledok, minimálne neprehrať. Treba rešpektovať silu súpera, ktorú poznáme aj z priamych prenosov na Televízii Arena Sport. Jednoducho, KAA je ťažký oriešok. Hynekovci musia veľa behať, byť kompaktní a verní svojej hre – čo musia diametrálne zlepšiť, to je bránenie a aj keď to nejde z večera do rána, treba sa o to pokúsiť. Čo je však absolútne potešiteľné, to je odozva žilinských fanúšikov – tí, napriek ťažkej prehre z Belgicka ostali verní mužstvu a dnes pod Dubňom môžeme očakávať návštevu atakujúcu 6000 divákov.

Predpokladaná zostava Žiliny: Belko – Leitner, Stojčevski, Nemčík – Rusnák, Gidi, Adang, Bari – Kaprálik, Jambor, D. Ďuriš.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie