fbpx

Známa spoločnosť ide do konkurzu. Krachuje so 70-ročnou tradíciou

Reklama
Na snímke prevádzka výroby v mliekarni. Ilustračné foto. Zdroj: FOTO TASR/Ján Krošlák

Ďalšej známej potravinárskej firme, ktorej výrobky nájdeme aj v najväčších reťazcoch, na Slovensku hrozí úpadok. Mliekareň na Gemeri totiž do konkurzu posielala veriteľ.

Mliekareň Gemermilk rs. sídli v Rimavskej Sobote a aktuálne ju do konkurzu posiela iná mliekareň, AT Dunaj. Vyplýva to z Registra úpadcov, upozornili na to portál hnonline.sk.

Vo firme sa vyrábajú mliečne produkty ako maslo, smotana, tvaroh či sušené mlieko, ktoré v obchodoch nájdeme s logom Gemer milk. Ako uvádza na svojej stránke, jej partnermi sú aj najväčšie reťazce na Slovensku, ako Tesco, Lidl či Coop Jednota. Výrobky dokonca vyváža aj za hranice Slovenska.

Ako poukazujú HN, zverejnené hospodárske výsledky gemerskej mliekarne nenaznačuje, žeby mala finančné ťažkosti. Má iba niekoľkotisícové dlhy na daniach a odvodoch. Obe firmy dosahujú zisky. AT Dunaj uvedenú vec pre noviny nechcela komentovať a Gemermilk vyjadrenie neposkytla.

 Vyše 70 rokov dlhá história

Gemerská mliekareň vznikla, ako uvádza na svojej webovej stránke, v roku 1953 na mieste bývalej octárne. „V roku 1954 tento podnik zanikol a bol včlenený do Banskobystrických mliekární vo Zvolene. Pôvodná kapacita 80-tisíc litrov mlieka denne sa postupne rozšírila až na 240-tisíc litrov mlieka denne pri prvotnom tepelnom ošetrení. Vznik samostatného podniku sa datuje k roku 1991,“ píše na stránke.

Neskôr, v roku 2007, sa stala súčasťou francúzskej skupiny Senoble. “V roku 2023 mliekareň kúpil nový majiteľ a plánuje postupne rozširovať a modernizovať výrobné priestory a tiež export do okolitých krajín mimo Slovenska,” dodáva.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie