fbpx

Zomrel horolezec Peter Knapo. Osudným sa mu stal najvyšší vrchol Ameriky

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: pixabay.com

Smutná správa z Ameriky. V nedeľu ráno našli v oblasti vo výške viac ako 6700 metrov nad morom mŕtveho slovenského horolezca. Horolezec sa volal Peter Knapo a niekoľko hodín predtým sa vydal na vlastnú päsť s úmyslom dosiahnuť vrchol. Informoval o tom denník Mendozapost.com.

39-ročný turista si rozložil stan v tábore Nido de Cóndores. V sobotu sa odtiaľ vydal na cestu na vrchol Aconcagua, ale už bola polnoc a on sa stále nevrátil. Prípad si ako prvý všimol portál topky.sk.

To upútalo pozornosť záchrannej hliadky, ktorá sa začala pýtať, či niekto nevidel Knapa. Skupina čilských horolezcov oznámila, že ho videla zostupovať z Filo del Guanaco, oblasti vo výške 6 900 metrov nad morom, predtým, ako dosiahol vrchol, takže sa predpokladá, že sa dostal na vrchol.

Pracovníci hliadky vyšli o tretej hodine ráno hľadať strateného horolezca. Nakoniec v oblasti nazývanej La Canaleta vo výške 6 730 m n. m. uvideli jeho telo ležiace na skalách a ľade a zistili, že nemá žiadne známky života.

Na snímke najvyššia hora Ameriky Aconcagua. Zdroj: pixabay.com

Podľa údajov argentínskej vlády sa na Aconcaguu vydalo túto sezónu už vyše 5700 horolezcov, z ktorých vrchol tejto hory dosiahlo približne 500.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie