Vo veku 86 rokov zomrela česká herečka Zdena Hadrbolcová

Zdroj: FOTO/ČTK

Vo veku 86 rokov zomrela česká herečka a prekladateľka Zdena Hadrbolcová. Zahrala si vo filmoch Páni kluci či Slavnosti sněženek, pôsobila aj vo viacerých seriáloch a v divadlách. Na základe správy servera iDNES.cz informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Správu ako prvý priniesol Blesk.cz. Informáciu následne potvrdila herečka Iva Hüttnerová. Handrbolcová loni v decembri utrpela podľa médií mozgovú príhodu a musela byť prevezená do nemocnice. V poslednej dobe bola v liečebni pre dlhodobo chorých. „My sme to veľmi tajili, kde je, aby mala pokoj,“ povedala ČTK Hüttnerová, ktorá bola s Hadrbolcovou v kontakte. Dodala, že herečka zomrela v pondelok ráno.

Hadrbolcová študovala na pražskej Divadelnej fakulte Akadémie múzických umení (DAMU), potom 30 rokov hrala vo vtedajšom Divadle S. K. Neumanna (dnešné Divadlo pod Palmovkou). Neskôr pôsobila v divadlách Komedie, Rokoko či v Divadle Na zábradlí.

Jej prvou významnou filmovou úlohou bola rola v snímke Už zase skáču přes kaluže. Zahrala si aj vo filmoch Slaměný klobouk, Páni kluci, Jak svět přichází o básníky, Slavnosti sněženek, Návrat idiota a ďalších.

Účinkovala tiež v televíznych seriáloch, napríklad Létající Čestmír, My všichni školou povinní, Chlapci a chlapi či v posledných rokoch v seriáli Ulice.

Okrem aktívneho hrania herectvo aj vyučovala. Bola tiež autorkou, už v roku 1976 jej vyšiel román Paraple paní Černé. Venovala sa aj prekladom divadelných hier.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie