fbpx

Zoskupenie strán okolo Maďarského fóra sa nechce spojiť s Demokratmi

Reklama
Na snímke Zsolt Simon (v¾avo) prichádza do volebnej centrály strany Maïarská komunitná spolupatriènos po vo¾bách do Národnej rady Slovenskej republiky, 1. marca 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Henrich Mišoviè *** Local Caption *** volebná centrála volebná noc NRSR parlamentné vo¾by Maïarská komunitná spolupatriènos MKS
Zdroj foto: TASR

Zoskupenie strán okolo Maďarského fóra sa nechce spojiť s Demokratmi. Sú však otvorení rokovaniam s Modrými Mikuláša Dzurindu, Mostom-Híd 2023 či Alianciou. Na pondelkovej tlačovej konferencii o tom informovali predstavitelia zoskupenia Zsolt Simon (Maďarské fórum) a Pavel Macko (ODS).

Chcú byť podľa Simona alternatívou pre stredopravého voliča, ktorá nie je spájaná s vládami Roberta Fica (Smer-SD) a Eduarda Hegera (Demokrati). „Heger povedal, že ako strana s najvyššími preferenciami chcú rozhodovať o prípadnej volebnej strane, o jej zložení, kampani a chcú postaviť lídra. My sme iného názoru,“ povedal Macko.

Zoskupenie Maďarské fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana svoj názov meniť nebude. Neplánuje ani spájať sa s inými stranami. Otvorené zostáva, či sa na ich kandidátku niekto pripojí alebo sa oni pripoja na kandidátku k niekomu inému. „Sme pevne rozhodnutí ísť do týchto volieb s týmto zoskupením, ale sme otvorení odborníkom, ktorí by mohli prísť na našu kandidátku,“ povedal Simon. Dodal, že aktuálne finalizujú volebný program.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie