fbpx

Zvrat v prezidentských prieskumoch. Korčok pomaly dobieha Pellegriniho či dokonca vyhráva

Reklama
Na snímke vľavo Ivan Korčok, vpravo Peter Pellegrini. Zdroj: TASR

Posledné čísla zverejnené pred začiatkom moratória predpovedajú tesný súboj. Vyplýva to z posledných prieskumov, ktoré vyšli pred druhým kolom prezidentských volieb. 

Agentúry NMS Market Research

Druhé kolo prezidentských volieb by vyhral Ivan Korčok so ziskom 51,7 percenta hlasov voličov. Peter Pellegrini by získal 48,3 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry NMS Market Research pre denník Sme.

Zber dát sa konal od 28. marca do 2. apríla na vzorke 1 045 respondentov.

Agentúra Focus pre TV Markíza

Počas včerajšieho duelu oboch kandidátov zverejnila prieskum aj TV Markíza. Ten ukázal, že druhé kolo by vyhral Pellegrini s výsledkom 50,8 percenta, zatiaľ čo Korčok by bol tesne druhý s 49,2 percenta. Prieskum vytvorila agentúra Focus a konal sa v období 28. 3. – 2. 4. na vzorke 1 015 respondentov.

Agentúra Median SK

Tesne to vyšlo aj v treťom prieskume. Podľa dát agentúry Median SK pre RTVS by druhé kolo prezidentských volieb vyhral Peter Pellegrini so ziskom 51,1 percenta hlasov voličov. Jeho protikandidát Ivan Korčok by získal 48,9 percenta. Zber dát sa konal od 28. do 31. marca na vzorke 1218 respondentov.

Agentúry Ipsos

Štvrtý prieskum praje zasa viac Korčokovi. Podľa prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N by druhé kolo prezidentských volieb vyhral Ivan Korčok, získal by 50,1 percenta hlasov voličov. Petra Pellegriniho by volilo 49,9 percenta voličov. Zber dát sa realizoval od 30. marca do 2. apríla na vzorke 1057 respondentov. Volebný model vychádza z účasti na úrovni 48 percent.

Prieskum agentúry, ktorá trafila 1. kolo

Úplne inak vyšiel prieskum agentúry SCIO pre Hospodárske noviny. V tomto prípade je totiž rozdiel výrazný. Druhé kolo prezidentských volieb by vyhral Ivan Korčok so ziskom 54,99 percenta hlasov voličov. Jeho protikandidát Peter Pellegrini by získal 45,01 percenta hlasov. Zber dát sa konal od 25. marca do 2. apríla na vzorke 1000 respondentov. Prieskum takisto ukázal, že 60 opýtaných povedalo, že zatiaľ nie je rozhodnutých, a 49 sa nezúčastní.

Druhé kolo prezidentských volieb sa koná 6. apríla. Volebné miestnosti sa otvárajú o 7. hodine ráno a voliť sa dá do 22. hodiny.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie