fbpx

Bývalý minister obrany zverejnil politikov, ktorých podporuje Rusko. Zoznam obsahuje známe mená

Reklama
Poslanec Erik Kaliňák (Smer-SD). Zdroj: TASR

Bývalý minister obrany a súčasný líder Demokratov Jaroslav Naď zverejnil na svojom profile na sociálnej sieti zoznam slovenských politikov, ktorých podporuje Rusko. Zoznam má vraj pochádzať z českej kontrarozviedky a od medzinárodných investigatívnych novinárov.

Medzi politikmi sú na zozname zakladateľ a bývalý predseda kresťanských demokratov Ján Čarnogurský, poslanec za Smer-SD Erik Kaliňák, Milan Uhrík z hnutia Republika a Miroslav Radačovský, ktorý sa do europarlamentu dostal na kandidátke ĽSNS, informuje portál startitup.sk.

„Ešte raz pripomínam, že som na to upozorňoval UŽ PRED ROKOM. A preto s celou vážnosťou hovorím, že tento zoznam nie je kompletný a ten systém je oveľa oveľa komplexnejší…,“ píše líder strany Demokrati v príspevku.

Zoznam podľa Naďa nie je ani zďaleka kompletný. „V uvedenej téme som poskytol relevantným zložkám plnú súčinnosť,“ povedal pre portál.

Europarlament chce rokovať o vplyve Ruska

RTVS informuje, že Európska ľudová strana chce v Európskom parlamente prednostne rokovať o pokusoch Ruska ovplyvňovať olitiku únie. Prípad ruskej propagandistickej siete vyšetrujú taktiež poľské, holandské a belgické tajné služby.

Vláda na návrh ministerstva zahraničných vecí rozhodla o zaradení troch subjektov na sankčný zoznam. Sú to dve fyzické osoby a jedna právnická osoba,“ vyjadril sa šéf českej diplomacie Jan Lipavský. Peniaze z Ruska mali údajne dostať aj politici z mnohých ďalších európskych štátov.

Ukázalo sa, že Rusko oslovilo europoslancov a poskytlo financie na podporu propagandy. Nejde len o ľudí na internete, ale reálnych poslancov, ktorí za to dostávajú peniaze, a to dokonca aj v našej krajine,“ vyjadril sa belgický premiér Alexander de Croo.

„Požiadali sme predsedníčku Európskeho parlamentu, aby začala prípad okamžite vyšetrovať,“ informovala predsedníčka frakcie Obnovme Európu Valeria Hayerová.

Skutočnosťou by sa mali europoslanci zaoberať už v najbližších týždňoch.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie