fbpx

Policajt mal v bare bezdôvodne napadnúť dvoch ľudí, jednému zlomil čeľusť. Vyšetrovateľ ho obvinil

Reklama
Policajt v bare napadol ľudí. Zdroj: Freepik, ilustračná foto

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) obvinil policajta, zaradeného na obvodnom oddelení na strednom Slovensku, z trestného činu ublíženia na zdraví v súbehu s výtržníctvom. Informovala o tom hovorkyňa ÚIS Andrea Dobiášová.

Nepríjemná úloha čakala príslušníkov Pohotovostného policajného útvaru Žilina. Museli na slobode obmedziť svojho kolegu, ktorý sa správal agresívne.

Podľa vyšetrovateľa policajt cez víkend v nočných hodinách bezdôvodne napadol v bare dvoch ľudí. Informuje portál noviny.sk.

„Mal ich udierať päsťami do tváre, čím jednému mal spôsobiť zlomeninu hornej čeľuste a druhému ľahšie poranenia tváre,“ priblížila Dobiášová.

Príslušníci Pohotovostného policajného útvaru Žilina obmedzili policajta na osobnej slobode. Ten je aj držiteľom zbrane. Úrad podľa hovorkyne pracuje s informáciami, že sa mal podobného konania dopustiť aj v minulosti, takže toto jeho vyčíňanie nebolo prvýkrát.

Výška možného trestu sa bude odvíjať od ďalšieho dokazovania a aj od záverov znaleckého skúmania. Stíhaný je na slobode.

Podľa informácií Markízy problémový policajt pôsobil na obvodnom oddelení v Liptovskom Hrádku.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie