fbpx

AKTUÁLNE: Diaľnica D1 je po úniku nebezpečnej látky opäť prejazdná

Reklama
Zdroj: FOTO TASR/Lukáš Grinaj

Diaľnica D1 je po úniku nebezpečnej látky opäť prejazdná. K úniku došlo pri diaľnici v úseku medzi Sencom a Blatným. Bratislavská krajská polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Pôvodný článok, ktorý vyšiel 20. novembra 2023 o 16:06: Pri diaľnici D1 v úseku medzi Sencom a Blatným unikla nebezpečná látka. Bude preto obojsmerne uzavretá. Bratislavská krajská polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

„Krátko pred 15.30 h sme prijali na linke 158 informáciu o poškodení bioplynovej stanice, v dôsledku ktorej došlo k úniku prudko jedovatej chemickej látky,“ priblížili policajti.

Vyzývajú preto vodičov, aby sa danému miestu vyhli a pokiaľ je to možné na prejazd využili alternatívnu trasu. Zároveň žiadajú vodičov, aby sa riadili pokynmi polície.

Mesto Senec na sociálnej sieti informuje, že pri bioplynovej stanici cestou na Svätý Martin pravdepodobne praskla nádrž, z ktorej sa vyliala tekutina. „Mesto informovalo príslušné inštitúcie a úrady. Situáciu riešia hasiči a Okresný úrad Senec koná ďalšie kroky,“ spresnila samospráva.

Z operačného strediska Hasičského a záchranného zboru potvrdili, že na mieste zasahujú hasiči.

Zastavili únik nebezpečnej látky

Aktualizácia, 20. novembra 2023 o 18:32: Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) zastavili únik nebezpečnej látky pri diaľnici D1 v úseku medzi Sencom a Blatným. Aktuálne pracujú na jej odstránení. TASR o tom informovala Bianka Královičová z oddelenia komunikačného a vnútorných záležitostí Prezídia HaZZ s tým, že nedošlo k zraneniu žiadnej osoby.

Ako priblížila Královičová, bioplynová stanica, v dôsledku ktorej došlo k úniku látky, nie je v prevádzke už niekoľko rokov. Po príchode hasičov sa zistilo, že na nádrži chýba ventil, cez ktorý unikala neznáma látka. „Zasahujúci príslušníci aktuálne pracujú na odstránení približne 500 kubických metrov uniknutej látky,“ uviedla.

Na mieste zasahovalo 17 príslušníkov HaZZ z Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy, z Okresného riaditeľstva HaZZ v Pezinku a Záchrannej brigády HaZZ v Malackách so siedmimi kusmi hasičskej techniky.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie