fbpx

Boje o Bachmut pokračujú, potvrdila armáda

Reklama
Zdroj foto: twitter/DefenceU

Boje o východoukrajinské mesto Bachmut naďalej pokračujú, uviedli v pondelok vo vyhlásení ukrajinské ozbrojené sily.

Rusko predtým tvrdilo, že jeho jednotky cez víkend dokončili „oslobodenie“ Bachmutu, ukrajinskí predstavitelia vrátane prezidenta Volodymyra Zelenského to však popreli. „(V Bachmute) nepriateľ pokračuje vo vedení ofenzívnych akcií. Boj o mesto Bachmut pokračuje,“ uviedla ukrajinská armáda s tým, že ruské jednotky sa počas uplynulých dní „neúspešne pokúšali opätovne získať stratené pozície južne od (neďalekej) obce Ivanivske“.

Rusko na Bachmut útočilo aj letecky, píše Guardian, ktorý zároveň upozornil, že protichodné tvrdenia oboch strán nebolo možné bezprostredne overiť.

V noci na pondelok došlo k útokom dronmi a riadenými strelami v juhoukrajinskej Dnepropetrovskej oblasti. V tamojšej oblastnej metropole Dnipro utrpelo zranenia najmenej osem ľudí, z ktorých troch museli hospitalizovať, píše agentúra DPA. Gubernátor Serhij Lysak na platforme Telegram spresnil, že protivzdušná obrana v Dnipre zostrelila 15 dronov a štyri riadené strely. Lysak zároveň zverejnil aj fotografie ťažko poškodených obytných domov, podnikov či áut.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie