fbpx

České tenistky už poznajú svojho súpera vo štvrťfinále. Rozhodol o ňom žreb v Londýne

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Pixabay.com

České tenistky nastúpia vo štvrťfinále turnaja o Pohár Billie Jean Kingovej buď proti domácim Španielkam, alebo Poľkám. Výber kapitána Petra Pálu by tak mohol naraziť na víťaza duelu medzi Talianskom, s lepším zo stretnutia Japonsko – Rumunsko. Rozhodol o tom žreb v Londýne, informuje Idnes.cz.

Finálový turnaj sa bude hrať od 12. do 20. novembra v Seville. Češky doň dostali divokú kartu, vďaka čomu nemuseli hrať aprílovú kvalifikáciu. Jedenásťnásobné šampiónky figurovali pri žrebovaní medzi štyrmi nasadenými tímami rovno vo štvrťfinále.

Stretnutie po dvoch rokoch?

Vlani sa dostali do semifinále, v ktorom nestačili na neskoršie víťazky z Kanady. Češky sa môžu s Poľskom stretnúť po dvoch rokoch. Naposledy naň narazili vo finálovom turnaji v roku 2022, kde zvíťazili v základnej skupine 2:1 na zápasy. Poľkám vtedy chýbala svetová jednotka a štvornásobná grandslamová šampiónka Iga Swiateková. V tíme môžu byť aj Magda Linette (48. v rebríčku WTA) či Magdalena Frechová (51.).

So Španielkami sa Češky stretli naposledy pred siedmimi rokmi, v Ostrave ich porazili 3:2 na stretnutie a prešli do semifinále vtedajšieho Fed Cupu. Najvyššie v rebríčku je teraz Sara Sorribesová, ktorej patrí 55. miesto. V tíme sú aj Cristina Bucsaová (75.), Rebeka Masárová (89.) či bývalá svetová dvojka Paula Badosaová (101.), ktorú však trápia v posledných mesiacoch zranenia, píše portál Ceske Noviny.cz.

Záverečný turnaj Pohára Billie Jean Kingovej sa od začiatku bude  hrať namiesto zápasov v skupinách vyraďovacím systémom. Predĺži sa na deväť dní. V posledných dvoch dňoch sa tak bude prekrývať s úvodom záverečného turnaja Davisovho pohára v Málahe.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie