fbpx

Ďalší útok medveďa: Zaútočil na muža, keď kosil. Polícia varuje ľudí

Reklama
Na snímke policajné auto v oblasti, kde útočí medveď. Zdroj: FACEBOOK/Polícia SR - Banskobystrický kraj

V obci Trnavá Hora neďaleko chatovej oblasti Ladno v okrese Žiar nad Hronom zaútočil na muža medveď. Údajne ho napadla samica popri tom, ako kosil trávu. 71-ročný muž sa snažil pred zvieraťom utiecť aj ho odplašiť. Lenže medvedica nebola sama, so sebou mala aj mláďatá. Nejde o prvý prípad. V oblasti boli zranené už štyri osoby, informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

Ako uviedla polícia, v pondelok 17.6. v popoludňajších hodinách prišiel na políciu v Žiari nad Hronom, oznámiť útok medveďom 71-ročný muž z Trnavej Hory. 

„Okolo 13:00 hod. sa nachádzal v lesnom poraste neďaleko chatovej oblasti Ladno, v katastri obce Trnava Hora, kde bol kosiť a približne 200 metrov od lesníckej chaty ho napadla medvedica. Potom ako medvedicu spozoroval, snažil sa ju odplašiť, najskôr začala utekať, ale následne sa vrátila a vrhla sa na neho. Po chvíli prestala útočiť a rozbehla sa smerom do lesa. Poškodený si všimol, že sa k nej pripojili dve medvieďatá,“ priblížili.

Následne išiel zranený muž sa dať ošetriť na urgent a vec oznámiť polícii. Utrpel mnohopočetné drobné rany a odreniny na trupe, horných aj dolných končatinách aj hematóm pravého oka. Na miesto prišiel aj zásahový tím pre medveďa hnedého JUH, ktorý už danú vec rieši.

Nejde pritom ani zďaleka o jediný prípad, ktorý sa v lokalite v súvislosti s medveďmi vyskytol. „Od 23. marca sme v kraji preverovali hlásenie o výskyte medveďa hnedého už 44-krát a 4 osoby boli medveďom aj napadnuté,“ uviedla polícia.

„V nedeľu (14.4.) boli napadnutí dvaja muži (turisti) v okrese Detva, časť Iviny. V stredu (1.5.) bol napadnutý hubár v okrese Banská Bystrica neďaleko obce Selce. V pondelok (17.6.) bol napadnutý muž v okrese Žiar nad Hronom neďaleko obce Trnava Hora,“ poukázali.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie