fbpx

Zomrel známy lekár a bývalý poslanec Národnej rady. Podľahol ťažkej chorobe

Reklama
Na archívnej snímke Milan Urbáni. Zdroj: FACEBOOK/Aktuality.sk/TASR/Branislav Račko

V pondelok vo veku 79 rokov zomrel vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici bývalý lekár a podpredseda ĽS-HZDS, Milan Urbáni. Jeho život mal vyhasnúť po ťažkej chorobe. Správu priniesol portál pluska.sk, ktorému to potvrdili zdroje blízke jeho rodine.

Milan Urbáni sa narodil 21. augusta 1944 v Ratkovskej Zdychave, okres Rimavská Sobota. Študoval na Lekárskej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach a následne pracoval v banskobystrickej nemocnici ako sekundárny lekár a potom ako gynekológ.

V rokoch 1975 až 1980 pôsobil ako primár v Central Hospital Kabwe v Zambii, neskôr tiež ako primár  v Líbyi, kde bol zároveň riaditeľom československého zdravotníckeho tímu.

V rokoch 1987 až 1988 absolvoval kurz Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO) a získal titul Master in Social Medicine and Public Health. V roku 1992 bol vedúcim gynekologického oddelenia polikliniky v Banskej Bystrici. Ako riaditeľ Polikliniky v Banskej Bystrici pôsobil v rokoch 1996 až 1999.

Od roku 2002 bol poslancom Národnej rady SR (NR SR) za stranu ĽS-HZDS, ktorej bol aj podpredsedom. V parlamente bol členom Výboru NR SR pre zdravotníctvo a Stálej delegácie NR SR do Parlamentného zhromaždenia Rady Európy.

V roku 2017 kandidoval za predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja, mandát však nezískal.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie