fbpx

Desiatky zranených po panike na festivale: Prekvapivé detaily a príbehy preživších

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: Vecteezy/jonas.kaiser02220105, Unsplash/Natanel Melchor

Počet zranených po zrútení stanu na hudobnom festivale v Jihlave stúpol na 34, pričom šiesti z nich, vrátane štyroch detí, sú hospitalizovaní. Traja pacienti zostávajú na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS). Jihlavská nemocnica o tomto informovala v pondelok na svojej facebookovej stránke, uviedlo spravodajstvo TASR.

Incident sa stal v sobotu večer. Záchranári bezprostredne po páde stanu ošetrili 17 ľudí, ale ďalších 17 sa dostavilo do nemocnice postupne v priebehu nedele. „Naši zdravotníci ošetrili celkovo 34 zranených festivalových návštevníkov. Pracovali bez prestávky od sobotňajšej polnoci a stále poskytujeme starostlivosť ďalším zraneným,“ uviedla nemocnica.

Momentálne je v nemocnici hospitalizovaných šesť pacientov, medzi nimi štyri deti a dvaja dospelí. Traja z nich sú na JIS-ke a podstupujú ďalšie vyšetrenia. Stav dospelých pacientov je vážnejší, utrpeli mnohopočetné zranenia vrátane zlomených rebier a prerazených pľúc.

Počasie spôsobilo problémy na festivale. Výpadok elektriny odstavil kompresory, čo spôsobilo klesanie strechy nafukovacieho stanu. Organizátori vyzvali návštevníkov, aby opustili stan, čo vyvolalo paniku a tlačenicu, v ktorej sa zranilo množstvo ľudí.

Polícia vyšetruje prípad ako všeobecné ohrozenie z nedbanlivosti. „Prípad v súčasnej dobe stále preverujeme, zisťujeme priebeh udalosti, jej následky a všetky súvisiace okolnosti,“ uviedla policajná hovorkyňa Jana Kroutilová.

V noci zo soboty na nedeľu bola pre kraj Vysočina vydaná výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) pred silnými búrkami. Organizátori preto posunuli niektoré vystúpenia, aby skončili pred polnocou. Krátko po polnoci začalo pršať, čo prispelo k vypuknutiu paniky.

 

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie