fbpx

Desivá vražda v Česku: Dvaja muži telo uvarili a kosti spálili, dnes si vypočuli trest

Reklama
Dvojica obžalovaná z umučenia uneseného muža. Zdroj: Reprofoto/Česke noviny

Krajský súd v Hradci Králové v prípade vraždy 28-ročného muža v lete 2022 na Svitavsku potrestal dvoch obžalovaných 18 a 26 rokmi väzenia. Telo obete podľa spisu uvarili, kosti spálili a pozostatky rozviezli. Podľa súdnych znalcov obžalovaní trpia disociálnou poruchou osobnosti a ich resocializácia je nepravdepodobná. Informuje portál nasregion.cz.

Pavel Jireček dostal za vraždu v spolupáchateľstve 26 rokov väzenia a Alexander Golubničenko za rovnaký zločin 18 rokov väzenia. Obžalovaným hrozilo 15 až 20 rokov väzenia, prípadne trest výnimočný.

Štátna zástupkyňa Lenka Faltusová navrhla za vraždu „zvlášť surovým a trýznivým spôsobom“ pre Jirečka trest okolo 30 rokov väzenia a pre Golubničenka okolo 25 rokov odňatia slobody.

Podľa spisu sa obžalovaní na vražde muža umučením ako odplate za údajne ukradnuté drogy a ďalšie veci vopred dohodli. Poškodený predtým býval v dome v obci Pohodlie pri Litomyšli, ktorý bol trvalým bydliskom Jirečka.

Donútili muža na Břeclavsku nastúpiť do auta, ktorým ho odviezli do domu známeho v Lubnej, kde ho v pivnici dve až tri hodiny mučili, vyplýva z obžaloby. Podľa nej potom bezvládne telo previezli do domu v Pohodlí, kde obeť utýrali. Tam ju držali niekoľko dní. Poškodený zomrel v dome v obci Pohodlie nedlho po podaní lieku Questax, ktorý mu dal Golubničenko, aby zaspal, uviedla obžaloba. Väčší diel viny za týranie poškodeného podľa obžaloby pripadá na Jirečka.

Obžalovaní potom spoločne zosnovali plán, ako sa zbaviť tela, uvádza štátne zastupiteľstvo. Podľa spisu telo uvarili v kovovom sude na dvore domu, kosti spálili a zvyšky rozviezli po okolí obce. V dome v Pohodlí potom zahladili stopy a napríklad pivnicu, kde muža týrali, vybielili vápnom, vyplynulo z obžaloby.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie