fbpx

Diváci počas majstrovstiev uvidia čiernu obrazovku. ČT2 nebude dočasne vysielať na Slovensku

Reklama
UEFA EURO 2024. Zdroj: FB/UEFA EURO 2024

Slovenskí diváci sa musia pripraviť na to, že v najbližšom období im nebude fungovať televízny kanál Českej televízie (ČT2). Informuje český portál parabola.cz. Nepôjde o trvalé vyradenie z ponúk tunajších operátorov, ale iba dočasné. Dôvodom sú obmedzené vysielacie práva na športové prenosy, ktoré neumožňujú obsah šíriť za hranicami Českej republiky.

Dôvodom je, že televízne práva na futbalové Euro 2024 vlastní v Česku Česká televízia. Práva pre tunajší trh má zase Markíza.

Šampionát Euro 2024 je tu

Futbaloví fanúšikovia sa dočkali veľkej porcie toho najlepšieho európskeho futbalu. Národné tímy zmerajú svoje sily v základných skupinách a tí najlepší v ďalších častiach play off.

S ohľadom na skutočnosť, že futbalové Euro sa bude vysielať aj na programe ČT2, ktorý sa vysiela aj na Slovensku, bude musieť dôjsť ku krátkodobej geoblokácii tohto programu na Slovensku.

Preto v čase vysielania zápasu uvidia diváci na Slovensku iba čiernu obrazovku alebo odkaz, že obsah nie je možné sledovať.

Kedy nemá fungovať vysielanie ČT2 na Slovensku ti prinášame tu:

  • 23. júna 2024 od 20:00 do polnoci
  • 24. júna 2024 od 20:00 do polnoci
  • 25. júna 2024 od 17:00 do polnoci
  • 26. júna 2024 od 17:00 do polnoci

Na Slovensku práva na celý futbalový šampionát získala privátna mediálna skupina Markíza. Tá bude všetky zápasy vysielať na svojich bezplatných staniciach TV Markíza a TV Dajto. K dispozícii budú aj na streamovacej platforme VOYO SK.

Rozhlasové prenosy a všetok informačný rozhlasový servis ponúkne verejnoprávny vysielateľ RTVS (Rozhlas a televízia Slovenska) na programe Rádio Slovensko.

Postupný odchod českých TV zo SR

Diváci ešte v roku 2017 prišli o kanály ako Nova, Nova 2 (Nova Fun), Nova Action, Nova Cinema a Nova Gold. Náhradou bola iba platená Nova International s vlastnou tvorbou. Vypnutá bola aj Prima. Nahradila ju Prima Plus (Prima SK) s pôvodnou tvorbou bez zahraničných filmov a seriálov.

Minulý mesiac skončil aj kanál Prima Cool. Ten nahradila slovenská verzia. V lete 2023 vypli operátori aj Prima Zoom. Bola to podmienka JOJ pri zaraďovaní stanice JOJ Svet. Píše portál aktuality.sk.

Výnimkou je Skylink, ktorý k tomu zatiaľ nepristúpil. Rovnako u nás skončila aj Prima Comedy Central (teraz ide o Paramount Network). V marci tohto roku skončil ČT sport. Požadovala to samotná Česká televízia.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie