fbpx

Vážna dopravná nehoda na Dargove. Zranených je osem osôb, jedno z áut patrilo ministerstvu zahraničných vecí (aktualizované)

Reklama
Na snímkach zábery z vážnej dopravnej nehody na Dragove. Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Horský priechod Dargov bol úplne uzavretý pre dokumentovanie dopravnej nehody. Na mieste sa zranilo až osem osôb.

„Policajti sú na mieste a vodičov prichádzajúcich v smere od Košíc a smerujúcich do Michaloviec odkláňajú na kruhovom objazde pri obci Bidovce cez obec Slanec, v opačnom smere ich na Slanec odkláňajú v Sečovciach,“ uviedla polícia.

Podľa doterajších zistení vodič vozidla BMW neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky. Pri predchádzaní druhého vozidla narazil do vozidla Škoda Superb a zároveň i do auta VW Golf. Autá skončili mimo cesty.

V troch autách sa dokopy nachádzalo osem osôb. Tri osoby utrpeli zranenia s dobou liečenia do 7 dní, jedna osoba sa bude musieť liečiť viac ako 42 dní. Ďalšia osoba utrpela zranenia s dobou liečenia minimálne tri mesiace a ďalšie tri osoby majú ľahšie zranenia s liečením do 7 dní.

Ani jednému z vodičov alkohol v dychu nenamerali. “Vec si prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach okolie, ktorý v súvislosti s touto dopravnou nehodou začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví,” informovala polícia.

Podľa informácií Korzára je BMW služobným vozidlom Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky. V aute mali sedieť štátny tajomník rezortu zahraničných vecí 53-ročný Marek Eštok, ktorému je auto pridelené, jeho manželka a vodič. Ľahko zranených z tohto auta previezli na ošetrenie do nemocnice v Michalovciach. Ministerstvo sa k udalosti zatiaľ nevyjadrilo.

Počas dokumentovania dopravnej nehody, aj za účasti znalca z odboru cestná doprava, bol úsek cesty I/19 obojsmerne neprejazdný. Policajti prichádzajúce vozidlá odkláňali cez obec Slanec. Po ukončení obhliadky miesta udalosti i potrebných úkonoch na mieste udalosti bol úsek cesty po takmer 7 hodinách úplne sprejazdnený.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie