fbpx

Dráma pri futbale: Muž pobodal viacero ľudí, polícia ho musela zastreliť

Reklama
Nemecká polícia zastrelila Afganca po tom, čo smrteľne zaútočil na krajana a neskôr zranil troch ľudí. Zdroj: X/The Independent, TASR/AP Photo/Matthias Schrader

Polícia v piatok večer zastrelila pri Magdeburgu útočníka, ktorý nožom pobodal minimálne troch ľudí a napadol niekoľko policajtov. Mužom, ktorý v rodinnom dome napadol a vážne zranil futbalových fanúšikov, bol 27-ročný Afganec, uviedla neskôr polícia. Predtým zabil iného Afganca. Informuje portál novinky.cz.

Nemecká polícia bola v piatok okolo 21:30 privolaná do rodinného domu na ulici Genossenschaftsweg v mestečku Wolmirstedt, ktoré leží pár kilometrov od Magdeburgu.

Rodina tam pozvala známych, aby spoločne sledovali úvodný zápas majstrovstiev Európy vo futbale medzi Nemeckom a Škótskom. Krátko po zahájení zápasu sa na dvore objavil neznámy muž s nožom a hneď niekoľko ľudí pobodal, píše denník Bild.

Podľa denníka Magdeburger Volksstimme sa mal predtým vyhrážať s nožom v ruke ľuďom na záhrade, ktorá je oproti domu, kde spôsobil krviprelievanie.

Ľudia netušili, že muž, ktorý pobehoval po okolí s nožom, len o niekoľko minút skôr napadol a zabil muža v panelovom byte na Straße der Deutschen Einheit.

Keď sa dostal do rodinného domu na ulici Genossenschaftsweg, začal ľudí sledujúcich futbal bodať. Po niekoľkých minútach dorazili policajti a páchateľ sa na nich tiež vrhol.

Došlo k použitiu strelných zbraní,“ povedala v sobotu policajný hovorca.

„Páchateľ zomrel v nemocnici,“ dodala. Ďalšie informácie k prípadu polícia zatiaľ neprezradila.

Na konci mája zaútočil nožom dvadsaťpäťročný afganský migrant v Mannheime na policajta Rouvena Laura a vážne ho zranil. Mladý muž zomrel o dva dni neskôr v nemocnici.

Polícia uviedla, že motív útokov nie je jasný. Ministerstvo vnútra v spolkovej krajine Sasko-Anhaltsko, kam patrí aj Wolmirstedt, uviedlo, že polícia zvýšila svoju prítomnosť v celom štáte. Futbalový turnaj sa koná v mestách po celom Nemecku a potrvá do 14. júla, informuje portál Independent.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie