fbpx

Dramatické chvíle rodiny Slováka Denisa. Ich syn bojuje o život v čínskom Macau. Čo sa stalo?

Reklama
Na snímkach Denis T. Zdroj: Facebook/Denis T., reprofoto/tvnoviny.sk

Rodina Denisa (26) z Piešťan prežíva ťažké chvíle. Mladý muž, ktorý študoval v Hongkongu, mal 7. júna osláviť promócie. Namiesto toho sa však ocitol vo vážnom stave v nemocnici v Macau.

Denis mal veľké plány. Po ukončení štúdia druhého stupňa vysokej školy v Hongkongu sa chystal osláviť promócie 7. júna. Svoju rodinu v Piešťanoch pozval na slávnostný ceremoniál a sám sa postaral o letenky a ubytovanie. Bohužiaľ sa osláv nedočkal.

Prvého júna Denis prestal reagovať na telefonáty svojej matky Dagmar. Rodičia, ktorí ho poznali ako zodpovedného a spoľahlivého mladého muža, začali tušiť, že sa niečo stalo. Ich obavy sa, bohužiaľ, potvrdili. Po niekoľkých dňoch sa dozvedeli, že Denis leží vo vážnom stave v nemocnici v Macau.

Podľa informácií webu Topky.sk sa Denis stratil 31. mája. Naposledy ho videli kamaráti na internáte, odkiaľ mal zamieriť do Macaa. S matkou bol dohodnutý na telefonáte v sobotu o 11.00 h, ale ten sa nikdy neuskutočnil.

Študent utrpel slabé krvácanie do mozgu a je v kóme. Rodičia sa dozvedeli o dvoch možných príčinách nehody. Jednak pád z eskalátora, jednak zrazenie autobusom. Vyšetrovanie prebieha a má v ňom pomôcť aj analýza dát z Denisovho mobilného telefónu a kamerových záznamov.

Podľa informácií portálu tvnoviny.sk, ho v Číne zbadali zakrvaveného na eskalátoroch a následne naraziť do autobusu.

„Ako keby omdlel. Jemu len spadli ruky dole a on bokom hlavy narazil do autobusu,“ uviedla matka Dagmar.

„To si neviete predstaviť. Ja som na pokraji úplne všetkých síl, pretože všetku silu dávam jemu a stále sa modlím, aby sa mi prebral,“ vraví pre TV Markíza v Hongkongu matka zraneného Denisa Dagmar.

Situácia je komplikovaná aj po finančnej stránke. V Číne nemá poistenie, iba v Hongkongu. Kým nebude prípad vyšetrený, nemôže byť prevezený ani do Hongkongu, ani na Slovensko. Rodina sa tak ocitla v nezávideniahodnej situácii, keď sa musí vyrovnať s ťažkým stavom syna a zároveň s hrozivými faktúrami za hospitalizáciu.

„On ten prvý deň ležal na chodbe. Viete, čo to je, vidieť si decko v takomto stave? On bol vykrútený, chudák. On bol úplne stuhnutý, že sa mu nedala hlava otočiť, nič. Na chodbe ho nechali ležať a chodili sa pozerať, či otvorí oči,“ hovorí jeho matka Dagmar.

Bude vás zaujímať

Prípadom sa zaoberá aj ministerstvo zahraničných vecí a slovenská konzulka sa stretla s Denisom a jeho matkou v Macau. Rodičia veria, že sa ich milovaný syn s trochou šťastia a starostlivosťou lekárov uzdraví, ale cesta k uzdraveniu bude dlhá a náročná.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie