fbpx

Egypťania obetovali kravu v snahe priniesť hráčom futbalu viac šťastia. Zatiaľ totiž nezvíťazili ani raz

Na snímkach ilustračná snímka kravy s teliatkom afutbalový kapitán Egypta Mohamed Salah. Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa, AP

Vedenie egyptskej futbalovej reprezentácie obetovalo kravu v snahe priniesť lepšie výsledky pre svojich reprezentantov na Africkom pohári národov. Egypťania v základnej skupine ani raz nezvíťazili, trikrát remizovali. V osemfinále sa stretnú v nedeľu proti Kongu.

Hovorca tímu Mohamed Morad pre agentúru AP povedal, že Egyptský futbalový zväz zabil kravu a rozdal mäso ľuďom v núdzi Káhire v snahe zabezpečiť hráčom viac šťastia.

Egypťanov na turnaji zasiahli zranenia, „faraóni“ stratili aj svoju hviezdu Mohameda Salaha, ktorý si v druhom zápase v skupine poranil kolenný kĺb. Brankár Mohamed El Shenawy si v treťom zápase vykĺbil rameno a Imáma Ashoura hospitalizovali v noci na stredu pre otras mozgu po zranení hlavy na tréningu.

Egypťania obetovali kravu v snahe priniesť hráčom viac šťastiaFutbalisti Egypta sa podobným rituálom prezentovali aj v roku 2008 keď počas APN v Ghane obetovali teľa. Na turnaji vtedy zvíťazili po finálovom triumfe nad Kamerunom 1:0.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie