fbpx

Fínsko: Zrútil sa most pre peších, medzi zranenými sú najmä deti

Helsinki 11. mája (TASR) – Približne 27 mladých ľudí utrpelo vo štvrtok zranenia po tom, čo sa vo Fínsku zrútil dočasný most pre peších pri stavenisku a osoby, ktoré sa na ňom nachádzali spadli z niekoľkometrovej výšky na cestu. Väčšinu obetí tvoria deti. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Reklama

 K incidentu došlo v meste Espoo blízko metropoly Helsinki. „Približne 27 mladistvých, prevažne maloletých, utrpelo zranenia rôzneho stupňa,“ potvrdila tamojšia záchranná služba vo vyhlásení.

K nehode došlo približne o 8.20 h SELČ, keď podľa predpokladov povolili drevené laty podopierajúce most a ľudia nachádzajúci sa na ňom spadli na zem.

Podľa nemocničných zdrojov z Helsínk zranení „patrili ku skupine školákov“ a väčšina z nich utrpela „zlomeniny končatín“, pričom nik nebol v bezprostrednom ohrození života. Dvadsaťštyri zranených osôb transportovali do rôznych nemocníc v regióne, spresňuje AFP.

Na fotografiách bolo vidieť, že most je z väčšej časti neporušený, len na jednom konci sa nachádzala kopa drevených dosiek. Fínske médiá tiež zverejnili zábery niekoľkých zranených osôb ležiacich na zemi, ktorých ošetrovali záchranári.

„Šokujúce správy z Espoo. Posielame silu zraneným a ich blízkym. Ste v našich myšlienkach,“ napísala na sociálnej sieti Twitter fínska premiérka Sanna Marinová.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie